1. Kadın ve Yaşam Festivali Çağrı Metni

1. Kadın ve Yaşam Festivali Çağrı Metni

Adana’nın “1. Kadın ve Yaşam Festivali” kadınlarla buluşacak olmanın heyecanını yaşıyor.

“1. Kadın ve Yaşam Festivali”, Uluslararası Filmmor Kadın Filmleri Festivali Adana gösterimleri ekibi ve Seyhan Belediyesi Eşitlik Birimi ortaklığı ile düzenleniyor. Yerel festivalin baş aktristi  16. yılında teması “Ne yol biter, ne söz, ne de düş…” olan 16. Uluslararası Filmmor Kadın Filmleri Festivali.

Adana’daki kadınlar olarak umudu, neşeyi ve isyanı; sinema, masal, şarkı, dans ve teatral oyunların heyecanıyla hep beraber çoğaltacağımız  dört günü sabırsızlıkla bekliyoruz.Bu ilk kadın festivalimizde bir  “festival içinde festival” göreceğiz. Festivalimizin kalbinde ”cinsiyetçiliği reddeden sinema” şiarıyla yürüyen ve kadınlık hallerimize dair birbirinden renkli filmlerin olduğu, yönetmenlerin tamamının kadınlardan oluştuğu   Filmmor  kadın filmleri seçkisi var . Peki başka neler var? Festival içinde festival, dayanışma içinde kız kardeşlik, neşe içinde dans, kasnak içinde yara, tecrübe içinde doğaçlama, masal içinde düş var!

Peki nasıl bir festival bu? Paylaşımcı, eşitlikçi, umutlu ve bol dayanışmalı, deneyimlerle süren ve tabii ki bol kahkahalı… Doğanın ve kendi doğasının farkında olan biz kadınlar; bahar gelmiş, doğa uykusundan uyanmışken, böylesi bir festivalle karşılama yapmak istedik.

Birbirimizle tanışacağımız, ortaklıklarımızla güçleneceğimiz, farklılıklarımızla zenginleşerek öğreneceğimiz bu 4 günü sizlerle birlikte dolu dolu geçirmeyi umuyoruz.Geleceğimizi de, festivalimizi de dayanışmayla örüyoruz.

Tüm kadınları 26-29 Nisan tarihlerinde Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’ne festivale, dayanışmaya, birlikte olmaya davet ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Elektronikçi esnafından muafiyet çağrısı

Tertip Komitesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın