14 Yaşında 28 Suç Kaydı Var

14 Yaşında 28 Suç Kaydı Var

Adana’nın Seyhan ilçesi Hürriyet Mahallesi’nde 2 saat içinde 4’ü Suriye uyruklu 5 kişinin çantasını motorsikletli kapkaç yöntemiyle çalan iki çocaktan biri olan 14 yaşındaki B.A.’nın 28 suç kaydı olduğu ortaya çıktı.

İKİ ÇOCUK TUTUKLANDI

Polis tarafından kısa sürede yakalanan B.A. (14) ile Ö.B. (15), çocuk şube müdürlüğüne sevk edildi. Çocuklar ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan iki çocuk zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

20 BİN LİRASINI ÇALDILAR

5 kişinin içinde toplam 22 bin lira bulunan çantalarını gasp eden çocuklar, en çok zararı Halep’ten savaştan kaçarak Adana’ya gelen Fedve Aryen (45) isimli kadına verdi. Suriyeli kadının 20 bin 800 lira para bulunan çantasını kapkaç yapan çocuklara kaptırdığı öğrenildi.

YAŞININ İKİ KATI SUÇU VAR

Tutuklanan 14 yaşındaki çocuğun 28 suç kaydı olduğu ortaya çıktı. Çocuğun 28 suç kaydından çoğunun hırsızlık olduğu bunun yanı sıra kapkaç, yankesicilik ve uyuşturucu kullanmak gibi suçlardan da kaydı olduğu öğrenildi.

BU SEFER TUTUKLANDI

Daha önce onlarca kez polis tarafından yakalanan ancak yaşı küçük olduğu için savcılıktan serbest kalan çocuk, son 5 kapkaç olayında müştekilerin zanlıyı teşhis etmesi ve bir çantada parmak izinin çıkmasından dolayı mahkemece tutuklandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın