14 Yaşındaki Çocuk 5 Kapkaça Karıştı, 22 Bin Lira Çaldı

14 Yaşındaki Çocuk 5 Kapkaça Karıştı, 22 Bin Lira Çaldı

Adana’da,14 yaşındaki zanlı B.A.’nın 5 kapkaç olayına karıştığı ve 22 bin lira bulunan çantaları çaldığı belirlendi.

3 KİŞİNİN ÇANTASI KAPKAÇLA ÇALINDI

Edinilen bilgiye göre, Seyhan ilçesi, Hürriyet Mahallesi, Saydam Caddesi üzerinde 1 saat içinde Suriye uyruklu 3 kişinin çantası kapkaç yöntemiyle çalındı. Bir süre sonra 1’i Suriye uyruklu 2 kişinin çantası kapkaç yöntemiyle çalındı. Bu olayların hemen ardından polis bölgede önlemlerini artırarak kapkaç olayını gerçekleştirenleri yakalamak için çalışma başlattı.

Polis 5 vatandaş ile yaptığı görüşmede kapkaççıların motosikletli ve iki kişi olduğunu, yaşlarının küçük olduğunu belirledi.

SURİYELİ KADININ 45 BİN LİRASINI ÇALDILAR

5 kişinin, içinde toplam 22 bin lira parası bulunan çantalarını gasp eden şahıslar en çok zararı Halep’ten savaştan kaçarak Adana’ya gelen 45 yaşındaki Fedve Aryen isimli kadına verdi. Suriyeli kadının 20 bin 800 lira para bulunan çantasını kapkaççılara kaptırdığı öğrenildi.

EŞKALE UYGUN 2 ÇOCUK YAKALANDI

Polis yaptığı araştırma sonunda eşkale uygun 14 yaşındaki B.A. ile 15 yaşındaki Ö.B.’yi gözaltına aldı. Yaşı küçük olan zanlılar, Çocuk Şube Müdürlüğü’ne sevk edildi.

ÇALINAN ÇANTADA PARMAK İZİNE RASTLANDI

Yapılan incelemede kapkaç yöntemiyle çalınan bir çantada B.A.’nın parmak izine rastlandı. Müştekiler de zanlıları teşhis etti. B.A. motosiklet üzerinde giderken çantayı kendisinin kapkaç yöntemiyle aldığını, daha sonra ise parayı büyüklere verdiğini ileri sürdü. Çocuklar ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Soykırım yapsak tek Ermeni kalır mıydı?
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın