DOLAR 15,7529 1.32%
EURO 16,6488 2.4%
ALTIN 925,501,61
BITCOIN 4834724,72%
Adana
24°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:01

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Bülent Arınç Başbuğ’a Üzülmüş!

ABONE OL
13 Eylül 2014 21:40
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Genelkurmay”ın eski Başkanı İlker Başbuğ, kötü bir suçlamayla tutuklandı. Alt kademedeki insanların bir kısmı, sevinme işaretleri verirken, o insanlara yazılarıyla yön gösteren yazarlar, demokrasi gereği filan deyip durdular. Bir yandan da sıkıntılarını da dışa vurmaya çalıştılar. Hükümetin üyelerinde de bir tedirginlik başladı. Mesela; Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç.

İzmir”de partisinin bir kongresinde, bu konuda karşılaştığı soruya, ””Çok önemli bir olay”” diyerek söze başlamış Bülent Arınç; ””Dürüstlüğümle söylüyorum ki, sevinemedik”” demiş. Bkz: http://www.sentezhaber.com/guncel/arinc-basbugun-tutuklanmasi-uzuntu-verici-h64559.html

Niye sevinememiş İlker Başbuğ”un tutuklanmasına acaba?

AK Parti”ye full destek veren gazeteciler, İlker Başbuğ için, andıç-mandıç hazırlama emrini vermiş; hükümeti yıkmaya teşebbüs etmiş; araziden çıkarılan bazukalara ”boru” demiş ve benzeri iddiaları gazetelerden döktüklerinde, AK Parti hükümetinin yetkilileri ””Yok ya. İnanmayız öyle şeylere, bu, komplo kokuyor”” demişler miydi? Yok. Şimdi de demiyor Bülent Arınç. Ama, ””Burada (Genelkurmayda) görev yapmış bir sayın komutanın bugün şu veya bu iddiayla tutuklanmış olmasından sadece üzüntü duyulur”” sözünü edebiliyor.

Bülent Arınç bu sözüyle;

a) İlker Başbuğ”a ”Sayın” sıfatını layık görerek, onu, hükümeti yıkmak için örgüt kurmuş diyenlere katılmadığını; (İmralıdaki”ne ”sayın” diyen çok vatandaş yakalanıp kodese tıkılıyordu çünkü)

b) ”İddiayla tutuklanmış olması” ifadesiyle, delilsiz ve mesnetsiz işlem yapıldığını, ima etmeye çalışmış.

Arınç”ın isteği şu: Genelkurmay makamının yıpratılmaması, Türk Silahlı Kuvvetlerinin itibarına gelge düşürülmemesi için bu olayın ”bireysel” görülmesi gerekirmiş.

Soru: Türk Silahlı Kuvvetlerinin itibarı, geçen yıl yeni genelkurmay başkanının atanmasından itibaren mi, 1980 darbesinin yapıldığı andan itibaren mi, yoksa, Cumhuriyetin kurulduğu ilk zamanlardan itibaren mi? Başbakan Erdoğan, 1937-38”de, Türk Silahlı Kuvvetlerinin uçaklarının Dersim halkını katlettiğini, soykırım yaptığını söylerken, ta başında Genelkurmay makamının itibarsızlaştırıldığı farkedilmiyor muydu?

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç bir şeyden korkuyor. Hükümeti yıkmak için örgüt kurma suçlamasıyla tutuklanan İlker Başbuğ için, ne şiş yansın ne kebap misali, üzüntü bildirmekten öteye davranış gösteremiyor.

Vesayetten kurtulmuştu ya Erdoğan Hükümeti, Milli Güvenlik Kurulu”ndaki oturma yerlerini değiştirerek!.. Bir daha Arınç”ın üzülmesine mahal bırakmayacak düzenlemeler yapsa iyi olur!

 

Bu makale 9 Ocak 2012 tarihinde yayınlanmıştır


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.