KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

16. Esat Tuğberk Rotary Spor Şenliği Sona Erdi

16. Esat Tuğberk Rotary Spor Şenliği Sona Erdi

Adana Rotary, Seyhan Rotary, Çukurova Rotary, Güney Rotary, Tepebağ Rotary ve 5 Ocak Rotary Kulüpleri’nin takımları futbol, basketbol, voleybol, tavla, tenis, masa tenisi turnuvalarında sportif becerilerini ortaya koyarken dereceye girenlerin kupa ve madalyaları düzenlenen törenle verildi. Bu yılki spor şenliklerine Guvernör Serdar Ünlü ve eşide katıldı.

Bu turnuva 2001 yılında Çukurova Rotary Kulübü Başkanı ve 2002 yılında Adana Atlıspor Kulübü Başkanı Esat Tuğberk’in bir gün en büyük idealinin Adana’daki Rotary kulüplerine bir spor turnuvası yapmak üzere bir araya getirmek istemesiyle başlamri. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Esat Tuğberk Rotary Spor Şenliği’nin amacı dostlukları ve fair play ruhunu spor takımlarına taşıyarak gençleri spor yapmaya özendirmek ve teşvik etmektir.

Adana’da bulunan 6 rotary kulübü tarafından bu yıl 16.sının düzenlendiği Esat Tuğberk Rotary Spor Şenliği Adana Atlıspor Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Bu yılki spor şenliklerine guvernör Serdar Ünlü ve eşi de katıldı. Geleneksel olarak düzenlenen Esat Tuğberk Rotary Spor Şenliği’nde amaç dostlukları ve fair-play ruhunu spor takımlarına aşılayarak gençleri spor yapmaya özendirmek. Adana Rotary, Seyhan Rotary, Çukurova Rotary, Güney Rotary, Tepebağ Rotary ve 5 Ocak Rotary Kulüpleri’nin takımları futbol, basketbol, voleybol, tavla, tenis, masa tenisi turnuvalarında sportif becerilerini ortaya koyarken dereceye girenlerin kupa ve madalyaları düzenlenen törenle verildi. Uluslararası Rotary 2430.Bölge Guvernörü Serdar Ünlü kupa töreninde yaptığı konuşmaya Esat Tuğberk’i anarak başladı. Ünlü, “Etkinliği düzenleyen başta komiteye ve şenliklere katılarak destek veren üyeler, eşler ve çocuklara da tek tek teşekkür ediyorum. Mükemmel bir organizasyon oldu. Adana kulüplerinin başarısı bu, tüm çalışmlarda kendilerne başarılar diliyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan'lı Öğretmen Türker Manga'nın Örnek Davranışına Feke Kaymakamlığı ve Feke Belediye Başkanlığından Destek

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın