KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

19 Eylül Gaziler Günü Ceyhan’da Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü Ceyhan’da Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü tüm yurtta olduğu gibi  Ceyhan’da da yapılan törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenler Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunmasının ardından başladı.

sahil güvenlik komutanı Kıdemli Üstteğmen Alper Ahmet Aydın’ın günün anlam ve manasını belirten konuşması yaptı. Yapılan törenin ardından protokol mensupları, gaziler ve yakınları şehitliği ziyaret etti, Kur-anı Kerim okundu.

Ardından Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ve beraberindeki protokol mensupları Şehit ve Gaziler derneğini ziyaret etti ve şehit yakınları ile gazilerle bir araya geldi. Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Ayşe Mucahir, bu anlamlı günde ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR

Başkan Alemdar Öztürk, şehit ve gazi annelerinin kendilerine bir emanet olduğunu ifade ederek, ’’Sizlerle bir arada olmak bizim için çok önemlidir. Sizleri annemiz olarak kabul ediyoruz. Biz bir aileyiz ve sizler bizim için çok önemlisiniz. Bu ailenin her zaman büyükleri sizlersiniz. Elbette bizler evlatlarınızın yerini dolduramayız, ama bizi de evladınız olarak kabul edin.” dedi.

Ziyaretlerin kendileri için moral kaynağı olduğunu ifade eden şehit ve gazi yakınları ise, hastalıkta ve sağlıkta devlet yöneticilerini her zaman yanlarında görmekten dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler.

Törenlere Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy.Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk.İlçe Jandarma  Komutanı Binbaşı Murat Kütükçü.Askerlik Şube başkanı  Binbaşı Ayhan Evli.İlçe Millieğitim Müdürü Memduh Topuz. Ceyhan Şehit ve Gaziler derneği başkanı Ayşe Mücahir.Oda  ve dernek başkanları ile şehit ve gazi ve aileleri katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  DEVA Kurucular Kurulu Üyesi Yıldırım kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın