19 Eylül Gaziler Günü Kozan’da Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü Kozan’da Kutlandı

19 Eylül 2017 Gaziler Günü Anma Programı Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne, Kozan Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Şehit Aileleri Malulleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ve Kuva-i Milliye Derneği çelenklerinin konulması ile başlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasına müteakiben günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Şehit Aileleri Malulleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Fikret Topçu yaptı.

Atatürk anıtı önündeki çelenk koyma programının ardından anma programına Şehit Aileleri Malulleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğini ziyaret edilerek devam edildi. Türkiye Kuva-i Milliye Mücahitleri Derneği Şubesini ve Garnizon ile Polis Şehitliğini kabristanlıklarını ziyaret eden protokol, şehit aileleri ve yakınları okunan duaların ardından şehitlerimizin mezarlarına karanfil bıraktılar.

19 Eylül Gaziler Günü programına Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, Belediye Başkanı Musa Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Eroğlu, Askerlik Şube Başkanı Personel Üsteğmen Mesut Taşçıoğlu, İlçe Emniyet Müdürü V. Güngör Akpınar, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Şehit yakınları ve Gazilerin katılımı ile gerçekleşti.

Anma programı SODES Düşler Âlemi tesislerinde şehit aileleri ve gazi yakınlarına yemek verildi. Kozan İlçe Müftülüğü tarafından Şehitlerimizin anısına Hoşkadem Camiinde ( Büyük Camii ) akşam namazına müteakip mevlidi şerif okutuldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Askeri helikopter düştü: Şehit sayısı 11’e yükseldi
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın