KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

1970’ten 2015’e CHP kurmayları toplandı

1970’ten 2015’e CHP kurmayları toplandı

CHP İl Seçim Komitesi, seçim bildirgesinin açıklanmasının ardından 1 Kasım seçimleri öncesinde yapılacak çalışmaları organize etmek üzere toplandı

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanlığı, yeni seçim kampanyasının açıklanmasının hemen ardından “İl Seçim Komitesi”ni topladı. 1 Kasım erken genel seçimleri öncesinde yapılacak çalışmaların yöntemlerinin belirlendiği toplantıda CHP Adana İl Başkanı Gökhan Yağ, “CHP örgütleri olarak tarihi bir sorumluluğumuz var. Bu sorumluluk bilinciyle ‘Önce Türkiye’ diyerek CHP’yi Adana’da birinci parti yapıp milletvekili sayımızı artırmak için çalışacağız” dedi.

1970’TEN 2015’E CHP KURMAYLARI TOPLANDI

Timurçin Savaş, Mahmut Keçeli, Orhan Sümer, Serdar Seyhan, Salman Serttepe, Reşit Karakuş, Yusuf Akıncı, Haşmet Biçer, Erkan Karakaya, Hasan Çiçek, Yılmaz Yalçınkaya ve Mehmet Çelebi’den oluşan CHP İl Seçim Komitesi ilk toplantısını bugün yaptı.

Seçim komitesinin 1970 ile 2015 yılları arasında CHP’de bakanlık, il ve ilçe başkanlıkları ile yöneticilik yapmış isimlerden oluşturulduğunun altını çizen Yağ, “Partimize büyük emekler veren, Adana’yı ve Adanalıları yakından tanıyan, yaşamının her anında halkın içinde olan siz değerli parti büyüklerimizin tecrübeleri 1 Kasım seçimlerinde elde edeceğimiz sonucun en önemli unsuru olacaktır” ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLİ SAYISINI ARTIRACAK ÇALIŞMA YÖNTEMLERİ BELİRLENDİ

Toplantıda CHP’nin oylarını ve milletvekili sayısını artıracak çalışma yöntemleri masaya yatırıldı. 7 Haziran seçimlerinde elde edilen deneyimler doğrultusunda çalışacaklarını dile getiren İl Başkanı Gökhan Yağ, “Eksikliklerimizi, hatalarımızı biliyoruz. Bu eksiklerimizi tamamlayıp, doğru yöntemlerle oyumuzu artıracak bir çalışma modelini oluşturacağız” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gürer: “Çiftçi borçları 2026 yılına kadar ertelensin”

“ÜLKENİN CHP İKTİDARINA İHTİYACI VAR”

Türkiye’nin toplumun tüm kesimlerini, etnik köken, cinsiyet, dinin inanç ve diğer farklılıkları gözetmeden kucaklayan CHP iktidarına ihtiyacı olduğunun altını çizen Yağ, “Ülkedeki tüm sorunları toplumsal uzlaşıyla çözecek tek parti Cumhuriyetin de teminatı olan CHP’dir.  CHP örgütleri olarak sorumluluğumuzun büyük olduğunun bilincindeyiz. Dargınlıkları, küskünlükleri sonlandırıp çocuklarımıza yaşanacak bir Türkiye bırakmak, toplumsal barışı sağlamak, halkın refahını artırmak için ‘Önce Türkiye’ diyerek hep birlikte çalışacağız” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın