Kozan'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun!

2 Haziran Kurtuluş Haftası Etkinlikleri Halk Koşusu İle Başladı

2 Haziran Kurtuluş Haftası Etkinlikleri Halk Koşusu İle Başladı

Kozan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü etkinlikleri Kurtuluş Halk Koşusu ile başladı. Adnan Menderes Parkından başlayıp Muhsin Yazıcıoğlu Parkında sona eren koşuya farklı yaş gruplarından 100 civarında sporcu katıldı.

2 Haziran Kurtuluş Haftası etkinlikleri kapsamında vatandaşı spora teşvik için düzenlenen koşunun başlama işaretini Kozan Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Şenöz verdi. Kozan’ın kurtuluşunun 97.yılını kutlayan Yaşar Şenöz konuşmasında her yaştan insanın sağlıklı bir yaşam için spor yapması gerektiğini dile getirdi.

2 bin 700 metre mesafenin koşulduğu yarışmada erkeklerde birinci Koray Het, ikinci Sadi Köse, üçüncü Faruk Akdeniz olurken; kızlarda ise birinci Şifa Yılmaz, ikinci Hanife Tozlu, üçüncü Cansel Aydınoğlu oldu.

Koşuda ödül kazanan sporcular Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’e ve belediye yetkililerine teşekkür ederken, galibiyetlerinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Kurtuluş halk koşusunu sporcuların aileleri ve vatandaşlar yakından takip etti.

Dereceye girenlerin madalya ve ödülleri 2 Haziran Kurtuluş Bayramı resmi töreninde verilecek. Koşuya katılan tüm sporculara belediye tarafından forma hediye edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN