DOLAR 15,9702 0.14%
EURO 16,7832 0.41%
ALTIN 930,430,04
BITCOIN 465859-2,31%
Adana
22°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

2013’te KozanBilgi.Net

ABONE OL
30 Eylül 2014 21:40
0

BEĞENDİM

ABONE OL

27 Ocak 2006 tarihinde yayın hayatına başladığımız KozanBilgi.Net çok kısa bir süre sonra 7 nci yaşına girmenin mutluluğunu yaşayacak.

İlk başladığımız günlerde, acaba günlük 100 ziyaretçimiz olur mu? Diye kendi kendimize sorarken geldiğimiz noktada hemen hemen günlük 7 bin tekil ziyaretçinin hatta bu sayı 30 binleri bulduğu da oldu, büyük bir paylaşım platformu olduk.

Kozan’da internet gazeteciliğinin çok sıkıntılı yolculuğu sonucunda insanları bölgesel haberleri de internet üzerinden takip etme alışkanlığı kazandırdık.

İlk yıllarda Kozan Kaymakamı Sayın İzzettin Sevgili’yi haftanın konuğu olarak sitemizde yayınlamak için ziyaretlerine gittiğimizde iyi karşılandık fakat yayın merkezimizin Gaziköy yani bir taşra olduğunu söyleyince daha sonra görüşürüz denilerek kibarca kovulduk.

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ı gerek sitemiz gerekse okul yapımı için defalarca ziyaret ettik ve belediye basın bültenlerini onların gönderdikleri şekilde okuyucularımızla paylaştık.

İzlenme oranımız artıp başarı çıtamız yükseldikçe sitemize saldırılar başladı. Dünyanın her yerinden KozanBilgi.net’i hacklemek için bir çok zavallı işini gücünü bırakıp uğraştılar. Fakat sitemizin kodlamasını, güvenlik duvarını tahmin edemedikleri için çabaları hep boşa çıktı ve çıkacak.

Yayına başladığımız günden beri ilçemiz Kozan’ı internet dünyasında en iyi, en başarılı şekilde temsil etmeye ve sesini duyurmaya çalıştık. Bütün bu gayretimiz yanında Kozan’ı tanıtmak adına çuvallarla para harcayan Kozan Belediye Başkanlığı, Kozan Kaymakamlığı, ve iş yerlerini tanıtmak isteyen Kozan’lı esnafların hiçbir zaman reklam desteklerini alamadık. Kurulduğu günden bu yana tamamen Türkeş Manga’nın ekonomik desteği ile yayın yapan KozanBilgi.Net aynı ciddiyet ve kararlılıkla 2013 te de hiçbir kazancı olmasa da sırf insan ve dost kazanmak, Kozan’ın nefesini, sesini paylaşmak ideali ile yayınına devam edecektir.

Bütün bu iyi niyetli çabalarımız sonucunda sitemizde hiçbir zaman kendilerini haftanın konuğu olarak yayınlayamadığımız Kozan Kaymakamı Sayın Sevgili, web sitemize gerekli ilgiyi göstermese de sitemizin en büyük ideallerinden biri olan Gaziköy Kasabasına yeni bir okul kazandırılmasında elinden gelen bütün imkânları kullandı. Kendisine bu vesile ile her zaman şükranlarımızı sunarken Kayhan köyünde bir köy kahvesinde sohbet esnasında okul sözü verdiği ve daha sonra ziyaretinde görüşemeyip çerçeveli resmini yazı işleri müdürü Emine Hanım’a teslim ederken “Ben resmi ille de kayamakama verip teşekkür edeceğim” diyerek göz yaşları içinde oradan ayrılan küçük oğlum Recep Arda Manga’ya Kaymakam Bey bir açılış töreni için bile olsa gelip “Minik Recep Arda’nın sınıfı hani nerede? Neden bu binada değil?” diye soramadılar.

Aynı şekilde 7 nci yılına girecek olan çok güçlü bir yayın kuruluşuna her gün haberlerini yaptığımız Kozan Belediye Başkanı Sayın Özgan tek bir defa nezaket için dahi ziyaret etmediler. Üstelik basınla birçok toplantılarında bizler yok sayıldık davet edilmedik ama çekilen resimler bize haber olarak yayınlamamız için servis edildi.

İlçemizdeki siyasi partilerin ilçe başkanlarının da yeterli vizyona sahip olamamaları, internet haberciliğinin gücünü bir türlü algılayamadıkları için onların toplantılarında da bir türlü yer alamadık. Hepsine aynı mesafede durduk ama onlar adım atmaktan korktular.

Bütün bu tek başına mücadelemizden sonra sitemize yorum yazan bazı okurlarımız bizi taraflı olmak ve Belediye Başkanı Özgan’ın yanındaymış gibi imalarda bulunuyorlar.

Şunu özellikle ve açıkça söylemekte yarar görüyorum. KozanBilgi.Net hiç kimsenin borazanı değildir. KozanBilgi.Net tamamen ülkemizin çıkarlarını, gerçeklerini gören ve yayınlayan, ülkemizin birlik ve beraberliğini, yüce dinimiz İslamiyetin hoş görüsünü ve gerçeklerini okuyucuları ile paylaşan Türk Milliyetçiliğinin bir yayın kuruluşudur.

Bizi anlamadan ön yargı ile peşin yargılayan bazı okurlarımızın da yazımızdan sonra daha anlayışlı olacaklarını, her şeyin para olmadığını göreceklerini umuyoruz.

Yeni yılda tüm sevdiklerinizle birlikte 2013 yılınızın evlerinize bolluk, bereket, sağlık, huzur, bol kazanç getirmesi, ülkemizde barış, sevgi, kardeşlik duygularının zirveye çıkması dileklerimizle en içten sevgi ve selamlarımı sunuyorum.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.