3 Mayıs Türkçüler Günü

3 Mayıs Türkçüler Günü

Bugün 3 Mayıs.

Görülüyor ki bu özel gün popülarite tarafından heba edilmek isteniyor.

Elbette büyük Türk milletinin Türkçüler gününe ilgi göstermesini Türk milliyetçileri olarak en çok biz isteriz. Türkçüler gününü kutlamanın yazılı olmayan kuralları vardır. En başta Türklük davasına bir yürek, bir baş koymalısın. Türk dünyasının birliğini istemeli, Turan ülküsünün farkına varmalısın. Türk’ e, Türklüğe dair ne varsa yüceltmek ve korumak için uğraş vermelisin.

Andımızın kaldırılmasına en ufak bir itirazı olmayan kimse sırf moda olduğu için bu özel günü benimseyemez. Karabağ savaşında yüreği Azerbaycan Türkleri ile atmayan, Doğu Türkistan meselesine sessiz kalanlara ses yükseltmeyen, Kerkük, Kırım, Kıbrıs hassasiyeti taşımayan, gerektiğinde her türlü beşeri güce baş kaldıracak cesareti olmayan Türkçülüğün idrakine varmamış demektir.

Bir kişinin, zümrenin, partinin kuklası, bir kulun kulu olandan Türkçü olmaz. Kendini Türkçü sayarsa da komik olur, garip olur. Biz Türkçüler herkesten bağımsız düşünebilme özgürlüğü olan, kişiye, zümreye değil Türklüğe ait olan insanlarız. Aksi düşünülemez. Dileğimiz odur ki 3 Mayıs Türkçüler günü, büyük Türk milletine, Türk dünyasına esenlik ve Türklük hassasiyeti getirsin. Bütün dava arkadaşlarımın Türkçüler gününü kutlarım.
Serkan CENGİZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Orhan Sümer, “İktidar garibanları unuttu”
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN