’30 Ağustos Türk milletinin emperyalist güçlere attığı tokattır’

’30 Ağustos Türk milletinin emperyalist güçlere attığı tokattır’

Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) Başkanı Halid Milli, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutladıklarını belirterek, “30 Ağustos Türk milletinin emperyalist güçlere atmış olduğu tokattır” dedi.

KAHRAMANLARI ANDI

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan AGİAD Başkanı Halid Milli, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bağımsızlık uğruna canını hiçe sayan kahraman askerleri ve cephe gerisinde destek veren isimsiz kahramanları rahmet ve minnetle andı. Türk milletinin tarih boyunca bağımsızlık uğruna canını hiçe saydığını vurgulayan Halid Milli, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk liderliğinoe 1919 yılında başlayan ve tarifsiz zorluklar ile yedi düvele karşı kadın erkek ve yaşlı genç ayırmaksızın mücadele eden Türk milleti 30 Ağustos 1922’de zaferini ilan etmiştir” diye konuştu.

‘ANADOLU EBEDİYEN TÜRK YURDUDUR’

30 Ağustos’ta Türk milletinin önemli bir destan yazdığına dikkat çeken AGİAD Başkanı Halid Milli, şunları kaydetti:
“26 Ağustos 1071’de Sultan Alparslan’ın önderliğinde Malazgirt Zaferi ile Anadolu’yu yurt edinen kahraman Türk milleti, bu sefer Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yine bir 26 Ağustos sabahı başlattığı Büyük Taarruz ile düşmanı bozguna uğratmıştır. 30 Ağustos 1922 günü zaferini ilan ederek Anadolu’nun ebediyen Türk Yurdu olacağını tüm dünyaya kanıtlamıştır. 30 Ağustos Türk milleti tarihindeki en önemli günlerden birisidir.
30 Ağustos Türk milletinin emperyalist güçlere atmış olduğu tokat ve Anadolu’nun ebediyen bir Türk Yurdu olacağı cevabıdır. Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bağımsızlık uğruna canını hiçe sayan kahraman askerlerimizin ve cephe gerisinde ordumuza destek veren isimsiz kahramanlarımızın ruhları şad olsun. Allah onlardan razı olsun. Bayramımız ve eşsiz zaferimiz kutlu olsun.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Takdir Yüce Türk Adaletinindir..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın