DOLAR 18,5561 0.25%
EURO 18,1602 -0.02%
ALTIN 995,230,76
BITCOIN 3625700,62%
Adana
27°

AÇIK

16:18

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

“3600 EK GÖSTERGE” ve “İNTİBAK YASASI” ile ilgili verilen sözlerinizi ne zaman tutacaksınız?
481 okunma

“3600 EK GÖSTERGE” ve “İNTİBAK YASASI” ile ilgili verilen sözlerinizi ne zaman tutacaksınız?

ABONE OL
22 Haziran 2020 08:01
“3600 EK GÖSTERGE” ve “İNTİBAK YASASI” ile ilgili verilen sözlerinizi ne zaman tutacaksınız?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Hükümetin genel seçimler öncesinde seçim vaatleri arasında yer alan “3600 ek gösterge,” “birinci yüz günlük” faaliyet raporunda bulunmasına rağmen uygulanmadığı gibi  “ikinci yüz günlük” faaliyet raporunda da tekrar 3600 ek gösterge için söz verilmiş ancak yine uygulanmamıştır, diyerek konuyu meclis gündemine taşıdı.

Koncuk, “24 Haziran seçiminden önce “öğretmen, polis, hemşire, din görevlisi” gibi memurlara öncelikli olarak verilen 3600 ek gösterge sözü neden yerine getirilmedi? Ve defatle meydanlarda söz verilen, bu söz mutlaka yerine getirilmelidir bu sözünüzü ne zaman yerine getirmeyi düşünüyorsunuz?” dedi.

İYİ Parti olarak 3600 ek gösterge verilmesinin kamuya maliyetinin araştırılması, ek göstergenin verilmesi için gerekli çalışmaların yapılabilmesi amacıyla verdiğimiz araştırma önergesinin genel kuruldaki görüşmelerinde, söz alan iktidar partisi adına açıklamalarda bulunan konuşmacı tarafından “Bütçeye getireceği yükler, ne zaman başlayacağı, kimlere verileceği gibi konularda sorumluluk sahibi bir parti olarak çalışmalar bittikten sonra, zamanı geldiğinde sözümüzü yerine getireceğiz” şeklinde açıklaması olmuştu. Bununla ilgili yapılan çalışmalar hangi durumdadır? Bu konuda Bakanlık olarak kamuoyunu bilgilendirici bir açıklama yapmayı düşünüyor musunuz? diye sordu.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, “intibak” konusunu da ele alarak 2000 öncesinde emekli olanlar ile sonrasında emekli olanların aylıkları arasında farklılıklar bulunduğu, 2000’den sonra emekli olanların aleyhine olan bu farklılığın “intibakla” giderilebileceği aşikârdır diyerek; Emekli aylıkları arasında oluşan eşitsizliklerin giderilmesi, gelecekte emekli olacakların haklarının da korunması için söz verilen intibak yasasını ne zaman çıkartacaksınız? diyerek ilgili önemli bir konuyu da bu vesile ile gündeme taşıdığını belirtti ve bu konuların her zaman takipçisi olmaya devam edeceğini söyledi.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.