DOLAR 15,4792 0.61%
EURO 16,1193 0.67%
ALTIN 901,680,27
BITCOIN 4681573,12%
Adana
22°

HAFİF YAĞMUR

20:21

AKŞAM'A KALAN SÜRE

4 mü, 5 mi,6 mı gider

4 mü, 5 mi,6 mı gider

ABONE OL
16 Temmuz 2019 21:11
4 mü, 5 mi,6 mı gider
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Seçim günü yaklaştı, dolayısı ile de yandaşlar tarafından yorumlar yapılmaya başlandı.

Geçen gün bir haber sitesinde gözüme bir yazı ilişti. Adana da listelerde dengeler değişti, CHP de 5. Sıra, MHP de ise 4. sıra meclise gitmeyi zorlar, AK Parti 5. sıra adayı Şükrü Erdinç bu vesile ile Ankara’ya gidemez diye.

Şimdi bazı arkadaşlar dengeyi sağa sola asılan afiş ve flamalarda görüyor galiba. Geçen hafta Bayramda yolum Tufanbeyli’ye düştü. Yollarda gördüğüm manzara inanın şaşırtıcı idi. Ben Adayların filanın afişlerini indirin yerine benimkini asın diyeceğine hiç ama hiç ihtimal vermiyorum. Size yemin olsun AK Parti Adayı Sayın Tamer Dağlının resim ve afişleri yırtılmış, afişlerinin ipleri kesilmiş ve öylece bırakılmış. Yerine de Sayın Cahit Öztok un afişleri ile süslenmiş.

Şimdi sormak gerekir bunu yapan kişiyle veya kişilere, bunu yapmakla Cahit Öztok’u meclise mi taşıdınız? Veya Tamer Dağlıyı meclis yolundan mı alıkoydunuz? Eğer Cahit Öztok’la Tamer Dağlıyı karşı karşıya getiririm diye akıllarına geliyorsa, unutmasın bu işlemi yapanlar, Tamer Dağlıyla Cahit Öztok ağabey kardeşler.

Vallahi ne yaparsanız yapın bunu yapan vatandaşlar, dağlara taşlara yazmak veya resimlemek değil, Vatandaşın yüreğine o isimleri yazmak lazım, vatandaşın yüreğine yazabiliyor musunuz? O zaman kazandınız demektir. Yazının başlığındaki konuma dönmemiz gerek sanıyorum.Yazıyı yazan arkadaş, CHP 5. Sıra adayı eski il Başkanı Burhanettin Bulut’u çok şanslı görüyor. CHP’nin bu adayı nereye hitap edecek, listeler açıklandıktan sonra adeta kuzey Adana seçmenleri ile alay edildi. Orhan Toklu veya Murat Devecioğlu buraya biçilmiş kaptan idi, hele de fakir fukara garibanların bedava avukatlığını yapan,1500 dava dosyasından 500 tanesi garibanların olan, Murat Devecioğlu Tufanbeyli’den sarıçama ne oy gerekiyorsa alma imkanı mevcut adaya bakarak %70di.

Şimdi bu bölgece Burhanettin Bulutu Allah aşkına kaç kişi tanıyor. CHP’liler Orhan Toklu üzerinden oy alırız hesabı yapıyorlar ama seçmen yemez bu taktiği. MHP 4. sıra Adayı Cahit Öztok, 2011 seçimlerinde yine balıksırtında kaldı. Vatandaşın ağzı çuval değil ki büzüp de ses çıkmasın diyeceksin. Şimdi konuşulmaya başladı, Cahit Öztok 2011 den önce Çukurova CHP İL delegesi olduğu söyleniyor. 12 Eylül mağdurları Ülkücüler artık dillendirmeye başladılar, nereden buldular bu devşirmeleri, Haziran seçimlerinde AK Partiyi öven birisi, şimdi de o olmadı CHPli birisi listede, hiç Ülkücü yok mu? Kozan’da deniliyor.

Belki devşirmeler iftira diyebilirler, açın facebookları açıktan dillendiriliyor. Haksızlar mı? Şimdi bir de Belediyelere bakalım. Hangi MHP li Belediye Başarılı? Bölgeye bir bakın Allah aşkına, bir Feke Belediyesi bir şeyler yapmaya uğraş veriyor. O da çekirdekten yetişme Ülkücü de hizmet aşkı var o kadar. Ahmet Sel’in gücü nereye kadar? Vallahi bu yazımız iftira değil, uyarı desek yeridir. Kozan Belediyesi hangi verdiği sözü tuttu? Nerde Mega projeleri, 5000 kişiye iş projesi, Seçmen Belediyeye geldiği zaman senin mahalleden bize kaç oy çıktı deniliyor.

Dikkat edin MHP ye denmiyor, bize deniliyor. Vatandaşa bir kamyon kum gerekli, 210 lira yatır kum kapında hizmete bakın, sosyal Belediyeciliğe bakın, İmamoğlu Belediyesinin hangi flaş projeleri başarıya götürecek MHP’yi, Saimbeyli’nin vatandaştan adeta kaçarak 1,5 dakikada Camiye giden başarılı Başkanla mı başarıya koşacak MHP?

Ramazan ayının ilk haftasında suyu Göllere akıtacağım dedi Sözlü, su ortada yok, bununla mı başaracak MHP? Çıkıp bir aklı başında birisi şunda başarılı olduk ve 4. milletvekilini hak ettik desin. Vatandaş biliyor, nerede ne yapacağını. Bu bölgede MHP ayaklı kütüphane olarak bildiğimiz Ülkücü Mustafa Ağca o olmaz deniliyorsa genç kuşak ülkücü harekette emeği olan Halil Yağbasanlar bu bölgenin en akıllı seçeneklerinden ikisi idi. Onun için hiç zorlamayın vatandaşı, Adana’da bir gerçek var. Mehmet Sağlam Yüreğir’de işi bitirir. Çünkü Geçen gün ben şahit oldum Mehmet Sağlam için çalışanlara. Vallahi tanıtım salonunda Mehmet Sağlam için gelen her partiden adam vardı, yer gök inledi Mehmet Sağlam diye. Bundan önce bölgede AK Partinin 6. sıra adayı belki etkili çalışma yapamamış olabilir, fakat şimdi Kozanın öz çocuğu bölgenin has evladı, nerelisin diye sormaya hiç gerek yok olan Tamer Dağlı resmen bölgenin adayı.Merkezde iş adamları ile üst bürokratları ile iç içe olan ve etkili olan Dağlı inanıyorum ki farkını Adana merkez de dâhil, özellikle kuzey Adana da gösterecektir. Onun için sıkıntı falan değil, atı alan Üsküdar’ı geçti beyler. Sizler afiş kesmeye devam ede durun, Gözünüz aydın, AK Parti Şükrü Erdinç hesabını geçti, Ahmet Zembilciyi Ankara’ya götürmenin hesabını yapıyor.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.