DOLAR 18,5561 0.25%
EURO 18,1602 -0.02%
ALTIN 995,230,76
BITCOIN 3625700,62%
Adana
27°

AÇIK

16:18

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

76 okunma

Abdurrahman Dilipak İyi Niyetlidir 

ABONE OL
21 Eylül 2014 07:33
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akiller sınıfına konulan Abdurrahman Dilipak, vatandaşlarla yaptığı temaslar hakkında bilgi veriyor. Ama niyetini de söylüyor. Niyeti terörü bitirmekmiş Dilipak’ın. Ne kadar güzel bir niyet!.. Vatandaşlar da bitsin diye bekliyorlardı zaten. Terörü bitirmek, hükümetin beceriksizliği gün yüzüne çıkmış da Abdurrahman Dilipak gibi altmış üç kişiye mi kalmış acaba? Dilipak, konuşurken ”Türk-Kürt denen kesimleri..” ifadesini kullandığında, bu iki toplumu terör odağı olarak gösterdiğinin farkına varıyor mu? Bu iki kesim birbirine karşı olmayı değil birlikte ortak gelecekleri için adaleti, barışı, özgürlüğü oluşturmak istiyormuş. Abdurrahman Dilipak’ın anlayışında bu, -bölünme olmayacak- demek oluyormuş!

Konuşmasına bakılırsa, Abdurrahman Dilipak’ın niyetinde şu var: ”İnsan haklarına saygılı bir hukuk devleti”. Ne kadar güzel bir niyet!.. Bu niyete karşı çıkanı Allah kahretsin. İyi ama, insan haklarına saygılı hukuk devletini oluşturmak, Abdurrahman Dilipak gibi 63 tane gazeteci, yazar, avukat, şarkıcı, artist olan kişilerin üzerine mi kalmış? Meclis’teki 550 siyasi kişinin, bunların akillerin de akili danışmanlarının, bol paralı yardımcılarının görevi, canları isteyince Meclis’e gelmek, yaz geldiğinde 3 – 4 ay tatile çıkmak, birilerinden şu kanunu çıkarın anlamında tavsiye beklemek filan mı? Dilipak, eğer, insan haklarına saygılı hukuk devletinin 63 tane kişinin vatandaşlar arasında dolaşmasıyla kurulacağına inanıyorsa, Meclis bütçesine yazıktır, günahtır. Vatandaşlara bunu da anlatıp bir hayr işlemiş olsun bari!

Abdurrahman Dilipak’ın şu niyeti gerçekleşir mi bilinmez: 

”Farklılıklarımıza rağmen barış içinde bir arada yaşamanın bir yolunu bulmaya çalışıyoruz”. Uzun yılların fikir ehlinden bilinen Dilipak, şimdiye kadar bu yolu bulmuş olması gerekirdi. Şimdi bulmaya çalışıyorsa, bugüne kadar sunduğu bütün fikirleri geçersiz oldu demektir. Bu, onca yıl okuyucularını boş şeylerle megul ettiği anlamına da gelir. Ama ben yine de Dilipak’ın lafzına itibar edip diyeyim: Niyet iyi! Artık, nasıl gerçekleşecekse!..

Abdurrahman Dilipak gerçeği mi söylüyor yoksa tahmin mi ediyor, şu tesbiti doğru: ”Birileri aynı ülkenin çocuklarının kanları ve gözyaşları üzerine kendilerine iktidar ve servet üretmeye çalışıyorlar”. Ben derim ki, işte bu tiplerin, bu namussuzların deşifre edilmesi gerekir. Sanırım bunu deşifre edebilme, akil diye ileri sürülenlerin akılları başlarına geleceği umulan ileriki zamana kalacak.

Son söz: Derdin sebebi bulunup söylense, dertten kurtulma kolaylaşır.

İbrahim Faik Bayav

 

Bu makale 30 Nisan 2013 tarihinde yayımlanmıştır.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.