DOLAR 16,7042 0.33%
EURO 17,5067 0.6%
ALTIN 973,510,07
BITCOIN 318944-4,49%
Adana
31°

AÇIK

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Aborjin İnancına göre Ölüm Ve Ötesi 
475 okunma

Aborjin İnancına göre Ölüm Ve Ötesi 

ABONE OL
22 Ocak 2022 19:36
Aborjin İnancına göre Ölüm Ve Ötesi 
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ananevi Avustralya yerlileri olan Aborjinler inansın oluşumunu ve evrenin oluşumunu çok weski zamanlardaki Rüya görmek ve rüyalar zamanın dayandırırlar. Rüya görmek demek ruhun varlığının yaşantısı demektir. Onun yaşadığı zaman evrenin yaratıldığı zamanla eşdir. Rüyalar ülkesine isminden de anlaşıldığı gibi sadece rüya görerek ulaşılabilinir. Bu evre aslında insanın normal günlük yaşantısında yaşadıklarının rüyalarında tefsir edilmesine dayanır.

Ölüm esnasında ruhumuz devamlı olarak yaşadığı yer olan Rüyalar ülkesine döner. Zira orada zaten doğmadan evvelde yaşamaktaydı.

Aborjin lisanında semboller

Alchera, Avustralya Aborjinlerinin inancına göre dünya yaratılmadan önce her şeyin ve herkesin fiziksel olarak değil ruhsal olarak var olduğu düş zamanına verilen addır.

Medeniyet tarafından yok edilmeden, değiştirilmeden önce en ilkel ve basit biçimiyle yaşanan kültürün en önemli parçası. mülkiyet kavramının olmadığı bir değerler bütününden oluşan Aborjin kültüründe karmaşa kuramı en temel nokta olarak görülmektedir. Bu kurama göre, herhangi bir zamanda herhangi bir yerde olmuş olan bir olay başka bir şeyi etkiler ya da onun nedenlerinden biri olur.

Aborjin inancına göre tüm bu neden-sonuç ilişkisinin temelleri geriye yönelik izlendiğinde alcheraya (düş zamanı) ulaşılır.
Düs zamanının halen var olduğuna ve buna yalnızca kehanetlerin anlamlarını çözmek, hastalıkların ortaya çıkış nedenlerini anlamak gibi ruhani amaçlar için ulaşılabildiğine inanılır

Evrenin Sırları dergisinden alınmıştır.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.