ACI ANSIZIN DÜŞER YÜREĞİMİZE

ACI ANSIZIN DÜŞER YÜREĞİMİZE

Bazen yüreğimize acı ansızın düşer. Tane tane donar bütün gözyaşlarımız. Yüreğimiz burkulur. En derin hislerden çığlıklar yükselir ansızın. Elimiz, ayağımız buz keser bütünüyle donakalırız.

Çaresizlik olanca gücüyle haykırır bütün gerçeği yüzümüze. Dilimiz lâl olur, kolumuz kanadınız kırılır. Boynumuz bükülür ve kabul ederiz bütün başımıza gelenleri.

Derin bir sükût kaplar ortalığı.Herkesin gözleriyle konuştuğu an başlar bir zaman. Ama hiç bir çare yüreğimize düşen ateşi söndürecek güçte değil malesef.

Uzun bir yolculuk diye çıktığımız yolların nasıl birden kesiştiğine tanık olur faniligimiz. Karmaşık duyguların göğe yükselişi gibidir yaşantımız. Her gidenin arkasından yaklaşan yollarımız birer birer kısalırken, bizler bir nefes aralığı yaşamaya çaresizce devam eder dururuz, yeni hayal kırıklığını hissetmediğimiz güne kadardır bu zaman.

Bu gün yine yorgunuz ve bu gün yine çaresizliğini yaşıyoruz faniligimizin. Ancak baştan sona kendimizi yenileme zamanı. Var olan gerçekliğe karşı önlem almak. Maddenin yanına maneviyatı katmak gerek bütünüyle.

Hep böyle yaşanılacaktır bu zaman. Hep böyle devam edip gidecek var olan. Mendiller

Sallanırken gidenlerin ardından. Yalnızca kişiler değişecek, mekanlar değişecek ama bu Yalancıktan oyun devir daim ederek sürüp gidecek. Nasıl ki yüzyıllardır aynı oyunu oynamıştır insanoğlu, oyuncaklar ve oyuncular değişerek hep yeniden başlayacak bu devran.

Yeni yollar, yeni hayaller ve yeni oyuncular ve hep sürüp gidecek bu kervan. Ama acı ansızın düşecek insanın yüreğine yakacak, yanacak ve yanacağız çaresizce… Tek bir kurtuluş çaresi olacak elimizde, o ki yarın ki güne hazır olmak,
O da bütünüyle inanç ve iman.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Neml Suresi 65: 'Gayb' Nedir? Allah'tan Başkası Bilemez mi?

Adnan DENİZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın