Kozan'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun!

Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Menteş’ten Adana’da İnceleme

Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Menteş’ten Adana’da İnceleme

Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahattin Menteş, Adana Adliyesi’ni ziyaret edip bakanlığa bağlı kurumlarda incelemelerde bulundu. Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, eski Adana hakimi olan Menteş’e projelerle ilgili bilgi aktararak yatırımlara destek vermesini istedi.

Çocuk Adaletinde Yeni Arayışlar; Mevzuat ve Yönetim Çalıştayına katılmak üzere Mersin’de bulunan Müsteşar Yardımcısı Selahattin Menteş, beraberinde Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürü Aytekin Sakarya ile birlikte Adana’ya geldi. İlk olarak adliyeyi ziyaret eden Menteş, burada Başsavcı Ali Yeldan, Adana Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Yılmaz ve Adana Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Arslan ile çok sayıda hakim ve cumhuriyet savcısıyla bir araya geldi.

Başsavcı Ali Yeldan, Adana’nın tanıtımı ve adliyede yürütülen soruşturmalar, iş durumları, Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü faaliyetleri, devam eden projeler ve faaliyetler hakkında sunum yaptı. Adliyenin iş yükünün bir hayli fazla olduğunu belirten Başsavcı Yeldan, adliyeyi olaylarla değil projelerle ön plana çıkarmak için çaba gösterdiklerini kaydederek, kente yapılacak yatırımlarda Menteş’ten destek olmasını istedi.

Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahattin Menteş de görev yaptığı dönemden sonra Adana Adliyesi’nde ve kentte birçok şeyin değiştiğini gördüğünü aktardı. Toplantının ardından, Müsteşar Yardımcısı Menteş’in başında bulunduğu heyet, 7 Şubat’ta geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Adana Cumhuriyet Savcısı İsmail Kaya’nın eşi Güzide Kaya’ya taziye ziyaretinde bulunup başsağlığı diledi. Ziyaretin ardından, heyet, Yüreğir ilçesi Köprülü Mahallesinde yapımı devam eden Adana Adalet Sarayı’nda incelemelerde bulundu. Yüzde 55’i tamamlanan kaba inşaat alanını gezen Müsteşar Yardımcısı Selahattin Menteş, Başsavcı Yeldan ve şantiye şefi Halit Alptekin’inden inşaatın ilerleyişi hakkında bilgi aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN