KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Adalet isteyenler 9 Temmuz’da Maltepe’de bulaşacak

Adalet isteyenler 9 Temmuz’da Maltepe’de bulaşacak

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşünün biteceği gün olan 9 Temmuz’da İstanbul Maltepe’de yapılacak Adalet Mitingi’ne katılmak isteyen yurttaşların CHP ilçe başkanlıklarına adlarını yazdırarak, ücretsiz olarak mitinge gidebileceklerini bildirdi.

ADALET MİTİNGİNE HAZIRLIK TOPLANTISI

Adana İl Başkanlığı Ahmet Albay Toplantı Salonu’nda Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanvekili İsmail Özgen, ilçe başkanları, il yöneticileri ve ilçe başkan yardımcılarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda 9 Temmuz’da yapılacak Adalet Mitingi’yle ilgili hazırlıklar ele alındı.

MADIMAK’TA YİTİRİLEN CANLAR ANILDI

İl Başkanı Ayhan Barut, 24 yıl önce gerici yobazların Madımak’ta 35 canı diri diri yakarak katlettiğini anımsatıp, Madımak ateşinin sönmediğini söyledi. Barut, “Aydınların, sanatçıların katledildiği Madımak’ı hiç unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.

ETKİSİ BÜYÜK PASİF BİR HAK ARAYIŞI

Barut, “Hak, hukuk, adalet” sloganıyla sürdürülen Adalet Yürüyüşü’nün ülkenin çağdaşlık yolundaki yolculuğuna damgasını vuran, pasif ama etkisi büyük bir hak arayışı olduğuna işaret etti.

“KILIÇDAROĞLU HALKIN SESİ OLDU”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 18 gündür sürdürdüğü adalet yürüyüşünün, uzun zamandır ülkede haksızlıklardan, yolsuzluklardan, baskıdan, zulümden, kayırmacılıktan şikayet eden toplumun çoğunluk kesimi için umut ışığı olduğunu dile getiren Barut, “Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, halkımızın sesi olmuştur. Bu, toplumun yarısından fazlasını oluşturan ve seçim dönemlerinde iradesi gasp edilen, muhalif olması nedeniyle terörist ilan edilen ancak içi vatan ve bayrak aşkıyla yanıp tutuşan, bağımsızlık ve özgürlük isteyen yurttaşlarımızın kendini bulup ifade edebildiği onurlu bir yürüyüştür” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan'lı Öğretmen Türker Manga'nın Örnek Davranışına Feke Kaymakamlığı ve Feke Belediye Başkanlığından Destek

ADALET YÜRÜYÜŞÜ GÜCÜNÜ HALKTAN ALIYOR

Adalet yürüyüşünün  gücünü doğrudan halktan aldığının altını çizen Barut, “Bu nedenle adalet talebini haykıran partili, partisiz on binler çığ gibi büyüyerek Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun dünya tarihine şimdiden geçen yürüyüşünde O’na omuz vermektedir” şeklinde konuştu.

MİTİNGE MİLYONLAR KATILACAK

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşünün 9 Temmuz Pazar Günü Saat 16.00’da İstanbul Maltepe’de sonlanacağın aktaran Barut, burada yapılacak Adalet Mitingi’ne hak, hukuk ve adalet isteyen milyonlarca yurttaşın katılımının beklendiğini kaydetti.

MİTİNGE GİTMEK İSTEYENLER CHP İLÇE BAŞKANLIKLARINA BAŞVURABİLİR

Adana İl Örgütü’nün, adalet talebiyle mitinge katılmak isteyen partili, partisiz tüm Adanalıların Maltepe’ye ücretsiz olarak taşınacağını belirten Barut, mitinge katılım için CHP ilçe başkanlıklarına isim yazdırılması gerektiğini vurguladı.

“80 MİLYON YURTTAŞIN HAKKI, HUKUKU İÇİN…”

Adanalılara çağrıda bulunan Barut, “Bu bir siyasi parti mitingi değil, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan 80 milyon yurttaşa adalet talebi içeren bir mitingdir. Adalet isteyen tüm Adanalıları mitingimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın