DOLAR 18,6443 0.02%
EURO 19,4227 -0.04%
ALTIN 1.051,02-0,01
BITCOIN 3091740,68%
Adana
19°

AÇIK

17:46

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Adana Doğa Okulları’nda Gelenekselleşen Başarı

Adana Doğa Okulları’nda Gelenekselleşen Başarı

ABONE OL
18 Kasım 2022 16:34
Adana Doğa Okulları’nda Gelenekselleşen Başarı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BU GURUR HEPİMİZİN!

20 yıllık tecrübesiyle eğitim-öğretimde bir marka haline gelen Doğa Okulları Adana Kampüsü bu yıl da zirvede olmanın haklı gururunu yaşıyor. Adana Doğa Koleji Kampüs Müdürü Hacı Abdullah Kekilli ve ekibi 2022-2023 eğitim-öğretim yılında da akademik, bilimsel ve sportif başarılarıyla adeta destan yazdılar.

Kampüs Müdürü Hacı Abdullah Kekilli, 2002 yılında özgün ve yenilikçi müfredatıyla eğitim hayatına başlayan Doğa Koleji’nin 20 yılda ülke geleceğini aydınlatacak yüz binlerce öğrenciyi hayata hazırlayarak, birçok başarıya imza attığını kaydetti.

Öğrencilerin sadece akademik alanda değil; her yönden gelişimini desteklediklerini vurgulayan Hacı Abdullah Kekilli, “Bu anlayış bizleri zirveye taşıyor.” dedi. Ortaokul Müdürü Deniz Yılmaz ise elde ettikleri başarılara dikkat çekerek, “Bu gurur Türkiye’nin, bu gurur Adana’nın, bu gurur hepimizin!’’ ifadelerini kullandı.

BAŞARIYA İNANDIK

Adana Doğa Koleji Ortaokul Öğrencisi Bertuğ Kaan Atay, Milli Eğitim Bakanlığı Liselere Giriş Sınavı (LGS)’de 500 tam puan alarak Türkiye 1.si oldu. Ortaokul Müdürü Deniz Yılmaz, LGS’nin yoğun ve zorlu geçen bir süreç olduğunu belirterek, “Bu süreci Adana Doğa Koleji Ortaokul kademesinin deneyimli kadrosuyla başarılı bir şekilde sonuçlandırdık. Her şeyden önce başarıya inandık ve çok çalıştık. Ortada çok büyük emek vardı. Emeğimizin karşılığını öğrencilerimizin başarılarıyla ve velilerimizin takdirleriyle aldık.” dedi.

BU GURUR ADANA’NIN

Doğa Koleji’nin hem bireysel hem de kitlesel başarının adresi haline geldiğini vurgulayan Deniz Yılmaz, “101 öğrencimiz nitelikli okullara yerleştirilirken 33 öğrencimiz Fen Lisesine; 88 öğrencimiz ise Anadolu Lisesine yerleşti. Bizleri yalnız bırakmayan ve her zaman destekçimiz olan Kampüs Müdürümüz Hacı Abdullah Kekilli’ye ve kıymetli velilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Bu gurur Türkiye’nin, bu gurur Adana’nın, bu gurur hepimizin!’’ diye konuştu.

BAŞARI KAÇINILMAZ

Adana Doğa Koleji Ortaokul sportif etkinliklerde birçok başarıya imza attı. Kampüs Müdürü Hacı Abdullah Kekilli, her öğrencinin kendileri için özel ve değerli olduğunun altını çizdi. Bireysel farklılıklara önem verdiklerini dile getiren Kekilli, “Meslektaşlarım her öğrencimizin ilgi ve alanlarına göre öğrencimizi değerlendirerek yeteneklerini keşfetmelerinde ve geliştirmelerinde aktif rol oynamakta. Dolayısıyla alanlarından yetkin olan öğretmenlerimizin koçluğunda başarılarımızın gelmesi de kaçınılmaz oluyor.” şeklinde konuştu.

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Karikatür Festivali’ne muhteşem açılış

EKİP RUHU İLE

Doğa Okulları olarak öğrencilerin sadece akademik alanda değil; her yönden gelişimini desteklediklerini vurgulayan Kekilli, “Bu anlayış bizleri zirveye taşıyor. Bedensel ve zihinsel bütünlüğü sağlayan tenis, basketbol, futsal, okçuluk, karate gibi alanlarda; zihinsel ve stratejik düşünme algısını destekleyen akıl oyunları ve satranç alanlarında derecelerimizi aldık ve gururlandık. Bu çerçevede ekip ruhunu yansıtan her bir öğretmenimize teşekkürlerimi sunuyorum. Bizlere güç veren ve destekleyen kıymetli velilerimize de şükranlarımı sunuyorum.” açıklamasını yaptı.

DERECELERİ SIRALADI

Hacı Abdullah Kekilli, Adana Doğa Ortaokulu’nun sportif derecelerini şu şekilde sıraladı: Tenis yıldız il birinciliği, Tenis yıldız Türkiye ikinciliği, Satranç küçükler il üçüncülüğü, Satranç yıldız il ikinciliği, Basketbol yıldız kız il ikinciliği, Futsal küçük erkek il dördüncülüğü, Okçuluk yıldız il üçüncülüğü, Akıl oyunları yıldız il ikinciliği, Karate yıldız il üçüncülüğü.”

PROJE TEMELLİ EĞİTİM

Adana Doğa Koleji’nde her alanda başarıların kaçınılmaz hale geldiğini anlatan Adana Doğa Koleji Kampüs Müdürü Hacı Abdullah Kekilli, şöyle devam etti: “21.yüzyılın bilim çağı olması ve insanların teknolojiyle bilime daha çabuk ulaşması öğrencilerimizin bilim merakını daha da tetikledi. Okulumuz laboratuvarları bilim ışığında donatılmış ve bilimsel çalışmaların gerçekleştirildiği bilim atölyeleri olmuştur. Merak her dönemde biz insanların ilgisini çekmiştir. Öğrencilerimiz teknoloji sayesinde ‘proje temelli eğitim’ sistemine okulumuzda dâhil olmuş, öğretmenlerimizin rehberliğinde ‘üretken bir nesil’ yetişmeye başlamıştır. Her zaman okul olarak öğrencilerimizi destekleyip öğrencimize her türlü imkânı sunduk. Biliyoruz ki çocuklarımızın ışıldayan gözleri ve aydınlık yüzleri başarımızda en büyük motivasyon en değerli rehberimiz oldu.”

YENİ EĞİTİM EKOLÜ

2002 yılında özgün ve yenilikçi müfredatıyla eğitim hayatına başlayan Doğa Koleji’nin 20 yılda ülkenin geleceğini aydınlatacak yüz binlerce öğrenciyi hayata hazırlayarak, birçok başarıya imza attığını aktaran Kekilli, şunları kaydetti: “Bu yeni eğitim ekolüyle eğitimden spora, sosyal sorumluluktan sanata ve bilime daha nice başarılar kazanacak. Atatürk’ün gösterdiği çağdaşlık yolunda geleceği aydınlatan güçlü liderler yetiştirerek ömür boyu başarı temelli eğitim anlayışımızla yolumuza devam edeceğiz. Harcanan emekler, gösterilen üstün gayretler hepimizin gurur duyabileceği ortak başarılar aydınlık geleceğimiz içindir. Ve bu anlayış doğrultusunda çalışmalar kıymetlenmiş ve güzel bir şekilde sonuçlarını almaya başladık.”

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Barut: "Ağız ve diş sağlığında sorunlara çözüm istiyoruz"

TÜBİTAK TÜRKİYE 1.Sİ

Adana Doğa Koleji Ortaokul öğrencisi Belinay Akdaş “Flex Sensörü Yardımıyla Emniyet Kemeri Kontrolü” projesi ile TÜBİTAK Türkiye 1.si olduğunu hatırlatan Kekilli, “Danışman öğretmenimizi, öğrencimizi ve velilimizi kutluyorum. Bugüne dek gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştireceğimiz tüm başarılar için bu yolda kalbinizle ve emeğinizle yanımızda olduğunuz için teşekkür ediyorum.’’ diyerek, bu başarıda emeği geçen Ortaokul Müdürü Deniz Yılmaz’a ve tüm eğitim kadrosuna teşekkür etti.

EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR

Belinay Akdaş’ın Türkiye birincisi olan projesinin amacı; insanlarda emniyet kemeri takma oranının artırılması ve kaza anında ölüm ve yaralanma sayısının azaltılması. Proje ürünü ise şu şekilde: Projede karın ve göğüs bölgesine gelecek şekilde 2 adet flex sensörü bulunmakta. Bu sensörler bükülebiliyor ve bükülme değeri ölçülebiliyor. Bükülme değerinden faydalanılarak emniyet kemerinin kurallara uygun bir şekilde kullanılması sağlanıyor.


Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.