Adana Kız Lisesi öğrencilerinden anlamlı kep atma töreni

Adana Kız Lisesi öğrencilerinden anlamlı kep atma töreni

Bir eğitim-öğretim yılında daha sona gelinirken, son sınıf öğrencilerini mezuniyet coşkusu sardı.

Adana Kız Lisesi’nden 2017-2018 eğitim-öğretim yılı sonunda mezun olmaya hak kazanan öğrenciler, bir ilki gerçekleştirerek Seyhan Nehri kenarındaki lisenin eski tarihi binasına gelerek kep atma töreni düzenledi.

Okul temsilcisi Ece Gülnar ile birlikte Şerife Can ve Rahime Demir’in ortak çalışması sonucu, Adana Kız Lisesi Müdür Yardımcısı Nilay Nacar, Rehber Öğretmen Muhammet Erbek ile Edebiyat Öğretmeni Mustafa Bozkurt’un yanı sıra Kız Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Belkıs Yakıcı’nın da desteğiyle gerçekleştirilen organizasyon sonucu mezun öğrenciler farklı ve anlamlı bir etkinlğe imza atmanın mutluluğunu yaşadılar.Tarihi Adana Kız Lisesi binasına gelen öğrenciler ve öğretmenleri önce müze haline getirilen sınıfı gezerek, anı defterini imzaladılar. Öğretmenleri ve Dernek Başkanı Belkıs Yakıcı’yı da yanlarına alan öğrenciler tarihi binanın merdivenlerine dizilerek, hep birlikte okudukları 10. Yıl Marşı eşliğinde keplerini havaya fırlattılar. Öğrenciler, daha sonra tarihi binayı gezerek hem bina içerisinde hem de bahçede, Seyhan Nehri kıyısında Taşköprü ve Merkez Camii manzarasını fırsat bilip bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmediler.

‘EĞİTİME ATATÜRK BAŞLATTI’

Konuyla ilgili görüşlerini belirten Adana Kız Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Belkıs Yakıcı, bu etkinliğin daha sonraki yıllarda genişletilerek geleneksel hale getirileceği müjdesini verdi. Dernek olarak öğrencilerin her zaman yanlarında olduklarını belirten Başkan Yakıcı, “Tarihi köklü bir okul misyonuna sahip Adana Kız Lisesi, şu anda okuyan öğrencilere de güçlü bir vizyon veriyor. Atatürk’ün eğitime başlattığı ve çok başarılı mezunlar veren bu okulun öğrencileri olarak başarı grafiğini yükseltme gayretinde olan biz Mezunlar Derneği Üyeleri sorumluluğumuzun bilincinde olarak çalışmalar yapıyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ADANA KOZAN'DA SAĞANAK, SU BASKINLARINA NEDEN OLDU‘HER YIL DÜŞEN BAŞARI GRAFİĞİ BİZİ ÜZÜYOR’

Asıl görevin okul müdürü ve öğretmenlerinde olduğunun altını çizen Başkan Belkıs Yakıcı, “Gittikçe düşen başarı grafiği bizi üzüyor ve endişelendiriyor. Biz de bu yıl yeni mezun olan gençlerimizle başlattığımız, önümüzdeki yıl geniş katılımla yapacağımız mezuniyet törenlerimizi sürdüreceğiz. Artık, yalnız eski mezunlarla değil, o yıl mezun olan öğrencilerle birlikte eski okul binamızda tören yapacak ve bu bağı güçlendireceğiz. 10 yıl süren mücadele ile yaptırttığımız okulumuz ve öğrencilerimizle koparılmak istenen iletişimimiz, daha da güçlenerek sürdürülecektir” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın