Adana Tema, gönüllü kazanımında Türkiye üçüncüsü oldu

Adana Tema, gönüllü kazanımında Türkiye üçüncüsü oldu

81 ilde ve yaklaşık 260 ilçede temsilcilik ve sorumluluk ağı ile örgütlenmiş bulunan Tema Vakfı Gönüllüleri her geçen gün artmaya devam ediyor.

2016 yılında Türkiye genelinde 52.791 kişi Tema Gönüllüsü olarak çevrenin ve doğanın korunmasına katkıda bulundu. Tema Vakfına gönüllü kazanımında ise Adana, 6.103 gönüllü ile İstanbul ve 4.337 gönüllü ile Ankara’nın ardından 4.029 gönüllü ile üçüncü sırada yer aldı.

Tema Vakfı Kozan İlçe Sorumlusu Derya Deniz konuyla ilgili yaptığı açıklamada gönüllü kazanımında Adana olarak her ne kadar üçüncü sırada görünsek te nüfus yoğunlu ile oranlandığında birinci olduklarıni dile getirdi. Adana ilçeleri içerisinde Kozan ın ise Haziran ayında göreve başlanmasına rağmen gönüllü kazanımında ikinci sırada yer aldığını belirtti. Kozan’da gerek öğrencilerin gerekse yetişkinlerin Tema Vakfına gönüllü olarak verdikleri destekten dolayı çok memnun olduklarını bu desteğin artarak devam etmesini umduklarını ifade etti. 2017 yılında da hedeflerinin geçtiğimiz yılın rakamlarının üzerine çıkmak ve toplumdaki çevre ve doğa bilincinin daha da arttırmak olduğunu dile getiren Deniz bu konuda duyarlılık ve hassasiyet gösteren tüm öğretmen, öğrenci, kurum ve işletmeler ile siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlara teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar
reklam