Adana Ülkü Ocakları “BOZ-KURT” arama kurtarma ekibini kurdu

Adana Ülkü Ocakları “BOZ-KURT” arama kurtarma ekibini kurdu

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanlığı BOZ-KURT  Arama Kurtarma Ekibi kurdu. Yaklaşık 6 aydır teorik ve pratik olarak eğitimlerini alan Ocak yöneticileri düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. İl Ocak başkanımız Yunus UZUNLULAR başkanlığında kurulan arama kurtarma ekibi 10 kişi’den oluşmaktadır.

Adana Arama Kurtarma ekipleri  tarafından verilen eğitim neticesinde Adana Ülkü Ocakları,her türlü doğal afet’de Memleketin her köşesine yardım eli uzatacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Yunus UZUNLULAR şunları söyledi.

BOZKURTARMA ADANA

Öncelikle Yüce Allah,Türk milletini her türlü doğal afetten korusun. Bizler böyle bir ekibin gerekliliğini hissederek oluşumunu sağladık. İnsan hayatı bizler için çok önemlidir. Ülkücüler bu ülkeyi sahiplenen memleket sevdalısı insanlardır. Memleketimizin yararına olacak her türlü çalışmaları dün olduğu gibi bugünde yapıyoruz ve yapacağız. 6 aylık eğitimlerimizi tamamlayarak “BOZ-KURT” adı altında arama kurtarma ekibi kurduk. Artık her türlü doğal afet durumunda “Ülkücüler Hayat Kurtaracak” dedi.

BOZKURTARMA

Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Yunus UZUNLULAR’ın açıklamasının ardından sertifika töreni gerçekleştirildi. Sertifikaları Ayhan Binboğa ve Gökhan Akşak teslim etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın