Adana’da koyun ve keçi ıslahı yapılacak

Adana’da koyun ve keçi ıslahı yapılacak

ADANA – Adana Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Adana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile birlikte bölge hayvancılığı adına yeni bir projeye daha imza atıyor.

‘2017 Yılı Halk Elinde İvesi Koyun, Kıl Keçisi Islah Projesi’ kapsamında koyun ve keçilerin envanterine ilişkin ve ırk ıslahı ile ilgili önemli veriler elde edilecek.

Proje kapsamında Adana Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nde bir araya gelen proje yürütme kurulu, bölge hayvancılığının gelişmesine, koyun ve keçi varlığının artmasına yönelik görüş alışverişinde bulundu.

Toplantıya, Adana Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Murat Şen, Proje Genel Koordinatörü Dr. Serdar Yağcı, Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Proje Lideri Prof. Dr. Nazan Koluman, Adana Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştirme Şube Müdürü ve Veteriner Hekim Sonay Aslan katıldı.

Murat Şen, toplantı sonrası yaptığı açıklamada yapılacak çalışmalarla koyun keçi varlığının artırılması, koyun keçi ırklarının ıslahı ile ilgili önemli veriler elde edileceğini ve bu verilerin kamuoyu ile paylaşılacağını vurguladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ‘Muhsin Yazıcıoğlu kazasına çok benziyor’
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın