KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Adanalı öğrenciler, Çin’de dünya üçüncüsü oldu

Adanalı öğrenciler, Çin’de dünya üçüncüsü oldu

Adana Vakıfbank Ortaokulu öğrencilerinden oluşan “XSun Team” takımı Çin’deki dünya üçüncüsü olarak Adana’nın gururu oldu

Dünya birinciliğini saniye farkıyla kaçırdılar

Adana Vakıfbank Ortaokulu öğrencilerinin oluşturduğu “XSun Team” takımı, Çin’de düzenlenen MakeX Robotik Yarışması 2018 Dünya Finali’nde dünya üçüncüsü oldu.

KODLAMA EĞİTİMİ ALDILAR

Türkiye Vodafone Vakfı, Habitat Derneği iş birliği ile hayata geçirdiği “Yarını Kodlayanlar” projesi kapsamında; gönüllü eğitmenlerin yönetiminde programlamaya giriş, uygulama yapma, hikâye oluşturma ve oyun yapma gibi konularda teorik ve uygulamalı eğitimler alan “XSun Team” takımının koçluğunu Abdurrahman Gündeşlioğlu ve Muhammet Yılmaz yaptı.

20 ÜLKEDEN 350 TAKIM KATILDI

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği’nin desteğiyle Adana Vakıfbank Ortaokulu öğrencileri Onur Ata Özyiğit ve Deniz Gündeşlioğlu’ndan oluşan “XSun Team” Çin’de 20 ülkeden 350 takımın katıldığı MakeX Robotik Yarışması 2018 Dünya Finali’ne katıldı.
SANİYE FARKIYLA DÜNYA 3.’SÜ OLDULAR

56 takımın yarıştığı “Junior High School” kategorisinde finale kalan “XSun Team” takımı, müsabakalarında tam puan alırken, saniye farkıyla dünya üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Meral Akşener, İdlib şehitlerini andı
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın