Adana’ya Hayran Kaldılar

Adana’ya Hayran Kaldılar

RANA DAL, “ADANA’NIN TANITIMI İÇİN İYİ OLDU”

3.Portakal Çiçeği Karnavalı nedeniyle Adana’ya davet edilen ve TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu tarafından 3 gün misafir edilen diğer illerin KGK Başkanları ve yöneticilerinden oluşan 100 kişilik heyet Adana’ya hayran kaldı. Bolu’dan Mardin’e, Çankırı’dan Antalya’ya bir çok ilden gelen Kadın Girişimciler Kurulu başkanları karnaval sonunda önümüzdeki seneyede gelmek istediklerini belirterek Adana’dan ayrıldı.

TOBB KARNAVAL (1)

Adana Ticaret Odası’nda yapılan panelle başlayan etkinlik, daha sonra Adana şehir turu ile devam etti. Kadın Başkanlar TOBB Adana İcra Kurulu Üyesi ve Turizmci Belgin Özçelik’in rehberliğinde Adana’nın tarihi ve turistik yerlerini gezme fırsatı buldu. Taşköprü’nün müthiş manzarasında da bolbol fotoğraf çektiren misafirler daha sonra da Seyhan Baraj Gölü’nün etrafında gezinti yaptılar. Mavi ve yeşilin buluştuğu doğa da bir günlerini geçiren TOBB KGK Başkanları Karnaval kortejinde de Adanalılarla birlite yürüdüler.

TOBB KARNAVAL (5)

KGK başkanlarını ve üyelerini misafir eden TOBB Adana KGK Başkanı ve TOBB Akdeniz Bölge Başkanı Rana Dal “3.sü düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı’na böyle bir katkı koymak istedik ve tüm illerin KGK başkanlarını Adana’ya davet ettik. Neredeyse Türkiye’nin her ilinden hatta yurt dışından bir çok insan karnavalı izlemek için geldi. İşleri nedeniyle çok az sayıda katılamayan başkanımız oldu. Öümüzdeki seneye tüm başkanlarımızı şimdiden davet ettik. Adana dışardan devamlı kavgalar, cinayetler gibi olumsuz olaylarla gündeme geliyordu. Biz bunu kırdığımıza inanıyorum. Gelen başkanlarımızda Adana’nın nasıl bir şehir olduğunu karnavaldaki birliktelikte bizzat yer alarak gördüler. Her başkanımız bu geziyi en önemlisi Adana’yı kendi kurullarında anlatacak ve Adanamız dışarda daha güzel anılacaktır. Belkide önümüzdeki yıl 100 kişilik bu etinliğimiz daha fazla sayılara ulaşacaktır ” ifadesini kullandı. Dal ayrıca, Karnavalı Adana’ya kazandıran fikir babası Ali Haydar Bozkurt’a ve, katkılarından dolayı Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası ve Adana Ticaret Borsası’na da teşekkür etti.

TOBB KARNAVAL (4)

Kortejin sonunda da Adana Ticaret Odası tarafından düzenlenen kebab etkinliğine de katılan KGK Başkanları açılan stantlarda da alış veriş yaptı.

TOBB KARNAVAL (2)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın