DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 321816-0,93%
Adana
30°

AÇIK

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

ADD “Atatürk Orman Çiftliği halkındır, satılamaz”
67 okunma

ADD “Atatürk Orman Çiftliği halkındır, satılamaz”

ABONE OL
24 Ağustos 2017 19:47
ADD “Atatürk Orman Çiftliği halkındır, satılamaz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı Atilla Eker, Atatürk Orman Çiftliği’nin (AOÇ) ABD Büyükelçişiğine satılmasına sert tepki göstererek, “Atatürk Orman Çiftliği Halkındır; satılamaz” dedi.

Atatürk Orman Çiftliği’nin, Büyük Önder Atatürk’ün bozkırdan bir cumhuriyet başkenti yaratma idealinin en önemli ayaklarından biri olduğunun altını çizen Eker “ AKP iktidarında, Atatürk’ün kişiliğine ve manevi hatırasına karşı yapılan saldırıların artarak devam ettiği gözlenmektedir.  Bu saldırılar karşısında iktidar yetkilileri tarafından yapılan açıklamalar son derece cılız kalmakta ve halkımızı tatmin etmemektedir” diye konuştu.

“ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ’NİN ABD’YE SATILMASI AYMAZLIĞIN VE İHANETİN SONUCUDUR”

Bugün, Atatürk Orman Çiftliği’nin Çukurambar’da bulunan 37 bin metrekarelik arazisinin Amerika Birleşik Devletleri’ne satıldığının kamuoyunun gündeminde olduğunu aktaran  Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı Atilla Eker, şöyle konuştu;

“Dünyada emperyalizme karşı ilk ulusal kurtuluş savaşı veren Türk Milletine önderlik eden Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetinin,  terör örgütleri eliyle ülkemizi ve bölgemizi kana bulayan, emperyalizmin ağababası ABD’ye satılması aymazlığın ve ihanetin sonucudur.  Büyük Önder Atatürk’ün Ankaralılara ve Türk Milleti’ne en büyük armağanlarından biri olan Atatürk Orman Çiftliği, geçtiğimiz yıllarda “cumhurbaşkanlığı külliyesi” adıyla inşa edilen tartışmalı kaçak Saray’la Atatürk’ün manevi hatırası açıktan hedef alınıp, kirletilmiş, üstelik yurttaşların “dinlenme, gezme ve eğlenme” hakkı ellerinden alınmıştı.  1994 yılından bu yana aynı sorunlu zihniyet tarafından yönetilen başkentin solunum yolları; ranta, siyasi hesaplara, günübirlik kararlara kurban edilmektedir”

“YAPILANLAR, TALAN SİYASETİNİN YANSIMASIDIR”

Yapılanların AKP döneminde çok tanıdık olunan “talan siyaseti”nin yansımaları olduğunu savlayan ADD Şube Başkanı Eker “Atatürk Orman Çiftliği arazisini, asıl amacından saptırarak kullanma yolunu seçen iktidarın hedefinin Atatürk’ün hatırasını zedelemek olduğu açıktır. Buna izin verilmeyecek, bunun sorumluluğunu taşıyan kim varsa Türk Milleti adına bağımsız mahkemeler tarafından yargılanacaklardır” diye konuştu.

“ADD, KONUNUN HUKUKSAL VE EYLEMSEL MÜCADELESİNİ SÜRDÜRECEKTİR”

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı Atilla Eker, “Atatürkçü
Düşünce Derneği,  Atatürk Orman Çiftliği arazisinin peşkeş çekilmesine, ranta ve günlük siyasi hesaplara kurban edilmesine izin vermeyecek, bu ihanet sürecinin, hukuksal ve eylemsel mücadelesini sürdürecektir” diyerek sözlerini tamamladı.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.