DOLAR 17,2711 0.29%
EURO 17,6066 0.3%
ALTIN 967,590,52
BITCOIN 3582062,79%
Adana
32°

PARÇALI AZ BULUTLU

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

ADD’den görkemli Cumhuriyet balosu
75 okunma

ADD’den görkemli Cumhuriyet balosu

ABONE OL
30 Ekim 2017 07:48
ADD’den görkemli Cumhuriyet balosu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eker “Devrimci Atatürk Cumhuriyeti kazanacak”

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şubesi tarafından Cumhuriyetin Kuruluşunun 94. Yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Balosu düzenlendi.

YÜKSEK KATILIM, COŞKULU GECE

ŞirinPark Otelde gerçekleşen Cumhuriyet Balosuna coşku hakimdi. Baloya, Seyhan Belediye başkanı Zeydan karalar, Çukurova Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Özgen, Adana Esnaf Odaları Birliği Başkanı Nihat Sözütek, TBMM CHP Grup Eğitim Danışmanı Ali Taştan, CHP Adana milletvekilleri, İbrahim Özdiş, Elif Doğan Türkmen, CHP İl Başkanı Ayhan Barut, CHP Çukurova İlçe Başkanı Ali Uçar, CHP Sarıçam ilçe Başkanı Celal Güven, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Ömer Üney, Disk, Tüm Yerel sen,  Eğitim-İş 1 nolu Şube, ÇYDD Adana Şube, ÇYDD Çukurova Şube, Emekli subaylar Derneği, Genel Sağlık-İş, Disk Emekli Sen, Kadirli Sevdalıları, Adana Barosu, ADD Kırşehir, ADD Kozan Şube Başkan veya yönetim kurulu üyeleri ile Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri ve yurttaşlar katıldı.

Baloda açış konuşmasını yapan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı Atilla Eker, Türkiye’nin bölgede laik, demokratik Cumhuriyeti ilk kuran ve bugüne kadar yaşatan tek ülke olduğunun altını çizdi.

“TOPLUM AYRIŞTIRILDI, KUTUPLAŞTIRILDI”

Türkiye’nin son 15 yıldır kesintisiz olarak AK Parti iktidarı tarafından yönetildiğini anımsatan ADD Şube Başkanı Eker şöyle konuştu;

“Bu süreçte Cumhuriyet’in kazanımları yitirilmiştir: 16 Nisan halkoylamasında hukuka aykırı bir anayasa değişikliği yapılmış, Halka egemenliğin tek kişide toplandığı, bir tek adam rejimi dayatılmış, 1920’den bu yana millet egemenliğinin temsilcisi olan Meclis etkisiz, Milletin temsilcisi milletvekilleri işlevsiz bırakılmıştır.

Türkiye; Devletin tarikatlar ve cemaatler tarafından paylaşıldığı, Toplumun ayrıştırılarak kutuplaştırıldığı,  Bölünme ve var olma kaygılarının yaşandığı, Milli ordumuzun zafiyete uğratılması için kumpaslar kurulduğu, Adalete güven kalmadığı, Milli, laik, bilimsel eğitimin gericileştirildiği, Emek örgütlerinin parçalanarak dayanışmalarının önlendiği, Taşeronlaştırmanın yaygınlaştırıldığı, Kazanılmış hakların sürekli geriletildiği, Vatan topraklarının, fabrikalarının, limanlarının, tesislerinin yabancılara mirasyediler gibi satıldığı, Kadınlara, çocuklara taciz ve saldırıların zorbalığa dönüştüğü, Dış politikada itibarın sıfırlandığı, Güvenilir olma karakterinin kaybettirildiği, Otoriter, siyasi İslamcı bir parti devletine doğru yol almaktadır”

“CUMHURİYETÇİ GÜÇLER YILDIRILAMAMIŞLARDIR”

Cumhuriyetçi güçlerin yıldırılamadığının da altını çizen Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı Atilla Eker sözlerini şöyle tamamladı;

“Cumhuriyetçi güçler, bu 15 yıllık baskı ve dayatmalar sürecinde, Bu gün gelecek korkusu yaşayanlar rejimi değiştirmek isteyenlerdir. Çözüm basittir.  Geçmişimizden ders alarak,  Akılla, bilimle aydınlanma devrimini sürdürerek,  Geleceğin tam bağımsız Türkiye’sini kurmaktır.  Cumhuriyetçi deneyim ve kadrolarımız ve Atatürkçü potansiyelimizle, Demokratik, devrimci Cumhuriyetin üretim, bağımsızlık ve kalkınma coşkusunu çocuklarımıza yaşatmakta kararlıyız. YAŞASIN CUMHURİYET”

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNDE DERNEĞİ ADANA ŞUBE ESKİ BAŞKANLARINA PLAKET

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube yönetimi, derneğe emek veren eski başkanları da unutmayarak plaketle onore etti. ADD Adana Şube Eski Başkanları Kurucu Başkan Şube Başkanı Yunus Emre Evlice, Süleyman Özkan, Ahmet Duman, Mehmet Göl, İsa Kayadan, Zeki Kılıçaslan ve Akif kemal Akay’a hizmetlerinde dolayı plaket takdim edildi.

Balo Harfane grubunun Atatürk’ün sevdiği şarkıların da yer aldığı konseriyle son buldu


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.