AGİAD – Adana Vergi Dairesi işbirliği

AGİAD – Adana Vergi Dairesi işbirliği

Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD), iş dünyasının genç temsilcilerini Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı ve grup müdürleriyle buluşturarak ‘Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun Genel Tebliği’ hakkında bilgilendirdi. AGİAD Başkanı Halid Milli, “Üyelerimizin işlerine yarayacak her konuda bilgilendirilmesi için bu tür etkinliklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

TOPLANTI İLGİ GÖRDÜ

Adana Şirin Park Oteli’nde düzenlenen ‘Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun Genel Tebliği’ konulu toplantıya AGİAD Başkanı Halid Milli, yönetim kurulu üyeleri ve iş dünyasının genç temsilcileri ilgi gösterdi. Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı ile Grup Müdürleri Kamil Kurt, Ömer Kılıç ve Ahmet Balıkçı ile Tahsilat Müdürü Hasan Özkan’ın katıldığı etkinlikte, AGİAD üyelerine yasal düzenlemeyle getirilen kolaylıklar ve işleyiş anlatıldı.

EKONOMİ VURGUSU

Toplantının açılışında konuşan AGİAD Başkanı Halid Milli, katılımcılara teşekkür etti. AGİAD’ın sürekli ‘İşe yarayan’ işlere imza attığını vurgulayan Halid Milli, “İş dünyasının genç temsilcileri olan bizler, seçim sürecinin geride bırakılmasının hemen ardından artık ekonomiye odaklanılmasını, ekonomide yaşanan belirsizliğin ortadan kaldırılmasını, piyasaları rahatlatacak yapısal reformlara ağırlık verilmesini dilemiştik. Şimdi de Adana Vergi Dairesi Başkanımız sayın Ahmet Tunalı ile bir araya geldik. Gösterdikleri ilgi ve yakınları için kendilerine teşekkür ederim. Üyelerimizin işlerine yarayacak her konuda bilgilendirilmesi için bu tür etkinliklerimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Elektronikçi esnafından muafiyet çağrısı
BAŞKAN TUNALI ANLATTI

7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunun 18 Mayıs 2018 tarihinde yürürlüğe girdiğini anımsatan Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı ise, toplumun her kesimine söz konusu yapılandırma süreci hakkında bilgilendirdiklerini aktardı. Düzenlemeyle vatandaşların kamuya olan borç yükünün azalacağını bildiren Tunalı, “Yapılandırılan borçların peşin veya ilk iki taksit ödeme süresi içinde ödenmesi halinde ayrıca indirimler yapılacak. Borçlar taksitler halinde ödenebilecek, vergi ihtilafları sonlandırılacak, devam eden vergi incelemeleri için kanundan yararlanabileceksiniz” şeklinde konuştu.

PLAKET VERİLDİ

Yapılan sunumların ardından katılımcılar, Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı ve Grup Müdürlerine merak ettikleri soruları yöneltti. Yemekle devam eden toplantının ardından AGİAD Başkanı Halid Milli, Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı’ya teşekkür plaketi sundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın