Ahtapot Kız

Ahtapot Kız

Hindistan’da 4 kol, 4 bacaklı doğan ve 27 saatlik ameliyatla normale döndürülen 2 yaşındaki Lakshmi Tatma, yaşamın tadını çıkarmaya başladı. İlk adımlarını atmaya başlayan minik Lakshmi, yeni doğan erkek kardeşi ile oynayarak yaşıtları gibi mutlu bir çocukluk geçiriyor. İsmini 6 kollu Hindu tanrıçasından alan küçük Lakshmi’nin annesi Poonam Tatma, “Ameliyat olana kadar başkalarından farklı oluğunu biliyordu. Şimdi ise diğer çocuklar gibi olmaya başladı. Bu aralar en çok sevdiği şey yürüme antrenmanları dedi.

İki gövde ve sekiz bacakla dünyaya gelen ‘Ahtapot Kız’ başarılı ameliyattan sonra hayata döndü ve okula başladı

Ahtapot Kız2

Dünyaya iki gövde ve sekiz bacakla geldi, çünkü vücudu annesinin karnında ikizinin vücuduyla kaynaşmıştı. Şu ana kadar dünyada hiç görülmeyen bu garip dertten muzdarip Hindistanlı kız Lakshmi Tatma, şimdi büyüdü ve okula başladı bile.
Lakshmi, bundan iki yıl önce çok riskli bir operasyonla parazit ikizinden ayrıldı. İki yılda diğer çocuklar gibi koşup oynamaya başlayan Lakshmi şimdilerde en çok erkek kardeşi ile birlikte kriket oynamayı seviyor.
Çevredeki köylüler tarafından sağlık ve bebek getirdiğine inanılan sekiz kollu Hindu Tanrıçası Vishnu’nun reenkarnasyonu (yeniden doğmuş hali) olduğuna inanılan Lakshmi’nin annesi bu ameliyattan çok çok memnun olduğunu şu sözlerle anlatıyor.

“Kızımın asla yaşıtları gibi koşup oynayabileceğini düşünmüyordum, ama şimdi her şeyi yapabiliyor. İki senede her şey normal bir çocuk gibi oldu.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın