AK Parti’ye Tuzak Hazırlanıyormuş!..

AK Parti’ye Tuzak Hazırlanıyormuş!..

On yıl önce, ‘demokrasi’ diyerek, darbecilere itiraz ederek iktidara geldi AK Parti. Darbecilerden şikayetçi olanlar mutluydu. On yıl içinde AK Parti’ye yaslananların çoğu semirdi. On yıl sonrasında işler değişti; bir kısım yalanlar ortaya çıkınca, AK Parti yönetiminde de yandaşlarında da telaş başladı.

AK Parti’ye sırtını dayamış olanların iddiasına bakılırsa, bu partiye tuzak hazırlanıyormuş. Bu iddiayı seslendirenler, AK Parti yönetiminin 10 yıl önceki zamanla bu zaman arasında 180 derecelik dönüş yaptığını hatırlamak istemiyorlar nedense. Dün ne kadar ‘kaka’ edilenler olmuşsa, bugün hepsi ‘cici’ oldu AKP anlayışında.

Ele geçirdikleri saltanatı kaybetmek istemeyenler, rakiplerinin anlayışını kopya etmek istediklerinde, rakiplerinin tazyikine maruz kalırlar. Hadi bunu AKP yönetimi anlamıyor… şahsiyet sahibi kimseler de mi anlamıyorlar?

Yeni Şafak Yazarı Osman Özsoy, 10 yıllık AK Parti iktidarında, ekonominin öncesinden iyi olmadığının farkında. AK Parti’den başka ülkeyi yönetecek bir partinin olmadığının da farkında. Bu sebepten ”AK Parti kendi çalıp kendi oynamakta” hükmü çıkıyor Osman Özsoy’dan . Muhaliflerin AKP’yi mevcut şartlar içinde geçemeyecekleri iddiası da… Ama nasıl oluyor da Osman Özsoy AKP sayesinde Türkiye’nin geleceğinin parlak olacağını seslendirebiliyor?

Kendi çalıp kendi oynayanların yönetiminde Türkiye’ye parlak günler nasıl gelebilir?

Osman Özsoy, ‘parlayacak’ günleri ‘parlak’ sanıyor olmasın sakın!.. 180 derece dönüşle girdiği yanlış yolda tekere takılan engeli de ‘takoz’ görüyor olabilir!..

Suriye’de oluşan cehennem ateşinin Türkiye’ye sıçrayacağı endişesi duyulmaz mı?

Türkiye’yi o ateşe sokma fikrinin en başta umut beslenen AKP’nin liderinin kafasında oluştuğu hatırlanmak istenmez mi?

Parlayacak günleri ‘parlak’ sanmayan aklı başında insanlar olmalı ülkede.

AKP önüne çıkarılan etkili tuzak ODTÜ olayı imiş Osman Özsoy’un gözünde. Olabilir… Ama, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ODTÜ olayına karışanları ‘yiğit’ göstermesine ”ülkeye hayrı olmayan zihniyet’ yakıştırması yapılırken, aynı zihniyetle yapılacak bir anayasanın ülkeye ne kadar hayrı dokunacağı da söylenmelidir.

Prof. Dr. Osman Özsoy’un, Hak namına yazmasını bekleriz.

İbrahim Faik Bayav

 

Bu makale 26 Aralık 2012 tarihinde yayınlanmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın