Ak saçlı, sempatik, pratik zekâlı vali

Ak saçlı, sempatik, pratik zekâlı vali

İstenirse bu terör biter.

Devlette devamlılık esastır. Asgariye inen terörü şımartır, azdırır, tepene çıkartırsan ocağına incir ağacı dikerler tabi.

Bir kere yöntem kesinlikle değişmeli. Taviz tavizi doğurur. Taviz vermekten özellikle kaçınılmalı. “Ben bu olayı yaptım, devlet nasıl hemen verdi gördün mü” imajını yıkmak şart bir kere.

Benim ak saçlı, sempatik, pratik zekalı bir valim vardı. Adana’ya geldiği günlerde su kanallarında boğulan çocuklardan bahsedilmiş, çözüm istenmiş validen. Vali bey cevabı yapıştırmış; “Çocuklarınıza yüzme öğretin.” Herkes vali beyin bu pratik cevabından çok hoşlanmıştı.

Taş atan çocuklar yasası çıkmadan önce benim valim yine bu çocukları durdurmanın bir yolu olduğunu belirterek, “Olaya karışan çocukların ailelerinin yeşil kartını geçici süreyle iptal edelim, devlet hizmetinden yararlanamazsa aileler çocuklarına sahip çıkar” demişti.

Demişti ama sen misin diyen? Vali beyi ipe götüreceklerdi hemen. Vali bey de çözümü yanlış anlaşıldım diyerek, makam odasına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ayrı ayrı resimlerini koyarak bulmuştu.

Şimdi düşünelim bu teklif uygulansa taş atan çocuklar yasasından çok daha etkili olmaz mıydı. Taş atan çocuklar yasasından sonra bir şey değişti mi. Bilakis daha da cesaretlendi bu işi organize edenler.

Biliyor musunuz, benim ak saçlı, sempatik, pratik zekalı valimi de sonunda kızağa aldılar.

Adana Valiler için bir sıçrama tahtası olmuştur hep. Adana’ya gelen vali mutlaka daha büyük bir şehre vali olmuş. Düşünün Hayri Kozakçıoğlu, Erdoğan Şahinoğlu, Bekir Aksoy, Oğuz Kaan Köksal, M.Cahit Kıraç vs. hep terfi etmişlerdir. Ya Ankara, İzmir, İstanbul valisi, ya Emniyet Genel Müdürü, ya da  Olağanüstü Hal Valisi olmuşlardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saffat Suresi 6 ve 7: Şeytan Kimdir? Sema'ed-dünya Neresidir?

Ama nedense ak saçlı, ufak tefek, pratik zekalı valimi hazmedemedi bu hükümet. Hükümet de değil de AKP Adana Milletvekili ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik. İl Özel İdare Genel Sekreterini, İl Emniyet Müdürünü de bir çırpıda harcayıverdi. Adam tek otorite Adana da.

Bölücü terör örgütünün İmralı Cezaevi’ndeki elebaşının avukatlarıyla görüştürülmediğini ileri süren BDP hafta sonu İmralı’nın bulunduğu Gemlik’e Türkiye’nin her tarafından yürüyüş çağrısı yaptı. Ancak polis güvenlik gerekçesiyle yürüyüşlere izin vermedi. Bunun üzerine BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır’da yaptığı açıklamada “direniş” çağrısında bulundu.Terör örgütü yandaşları da Adana’da, Dağlıoğlu, Gülbahçesi, Ova, Şakirpaşa, Denizli, Barbaros Mahallesi’nde kepenk kapatarak korsan gösteri yaptı.

Polis ile korsan göstericiler arasında sokak aralarında kovalamaca yaşanırken göstericiler polise taş, molotofkokteyli ve havai fişekle saldırdı. Gösteriler sırasında çevredeki esnafların dükkanı zarar gördü. Evine gitmek isteyen vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Her zaman olduğu gibi bu olaylarda da önde çocuklar var. Ne olur sanki ak saçlı, sempatik, pratik zekalı valimin önerisi uygulansa da olaylara karışanların  devlet hizmeti geçici olarak askıya alınsa. Bedava sağlık hizmeti verilmese, bedava kömür verilmese, bedava makarna, çay, şeker verilmese ne olur?

Kendini kızağa aldınız bari düşüncesini kızağa almayın ak saçlı, sempatik, pratik zekalı valimin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın