Akif Kemal Akay STKları dinliyor

Akif Kemal Akay STKları dinliyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, Seyhan Kent Konseyi toplantısına katıldı. Akay, Seyhan Kent Konseyinin çalışmalarının önemine dikkati çekerek ilçenin kalkınması için “birlikte çalışmaya devam” mesajı verdi.

Her zaman halkın içinde olan CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, STK temsilcileriyle de yakın temas kurmayı sürdürüyor. Akay,kente yönelik düşünce ve fikirlerini almak üzere bu kez de, Seyhan Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısına katılarak Başkan Haşmet Biçer ve yürütme kurulu üyeleriyle bir araya eldi.

AKAY, SEYHAN KENT KONSEYİ ÜYELERİNİ DİNLEDİ

Seyhan Kent Konseyi Başkanı Haşmet Biçer, Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay’ın ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduklarını belirtti. Biçer yeni dönem için; Ziyapaşa parkının daha iyi duruma getirilmesi, Kültür Kent meydanı, Kütüphaneler ve Sanat sokakları yapılması ile Endemik bitki ve Gençlik festivallerinin kente kazandırılması taleplerini iletti.

AKAY “SEYHAN’I SEYHAN’DA YAŞAYANLARLA YÖNETMEYE DEVAM”

Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay ise Seyhan’ı Seyhan’da yaşayanlarla birlikte yönetmeye devam edeceklerini kaydetti. Seyhan’ı daha değerli kılmak için kentin değerlerine sahip çıkacaklarını aktaran Akay “Tepebağ da Adana’nın en önemli tarihi noktalarından biri. Şu anki bulgularla 10 Bin yıllık tarihe ulaşıldı. Bu tarihi derinliğin daha da artması bekleniyor” dedi.
“TURİZM, KATMA DEĞERİ EN YÜKSEK ALANLARDAN BİRİDİR”

Turizmin, katma değeri en yüksek alanlardan olduğunu anımsatan Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay şöyle konuştu;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kılıçdaroğlu’ndan Bilim Kurulu’na: Korkmayın, konuşun, yanınızdayız

“Adana Güçbirliği Vakfında Tepebağ ile ilgili çok ciddi çalışmalar yaptık. Ama o dönem Kent yönetimine çok fazla bir şey yaptıramadık. Kısmet olursa enerjimin büyük bölümünü Tepebağ’ın kente kazandırılması için harcayacağım. Bu çalışmaya Sayın Zeydan Karalar’ın da ciddi destek vereceğine eminim. Çünkü; bir Belediye Başkanı Turizm odaklı çalışma yaparsa kentin iyileşmesine de çok ciddi ve önemli katkı sunar. Kent için bu katkıyı sağlamak istiyoruz”

“AHİLİK ANLAYIŞINI YENİDEN CANLANDIRACAĞIZ”

Esnaf ve zanaatkarın her zaman yanında olduğunu ifade eden Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, “Ahilik anlayışının canlanmasına olanak sağlamalıyız. Bunun için alt yapı çalışmalarını tamamlarak kentin bütün bileşenlerini üretime katmalıyız” dedi.

Akay son olarak, Seyhan Kent Konseyi Başkanı Haşmet Biçer ve Yürütme Kurulu üyelerine Seyhan’da yeşilin bol olduğu “Yeşil hat”lar oluşturulacağını da ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın