DOLAR 15,9221 -0.12%
EURO 16,7495 0.11%
ALTIN 930,430,24
BITCOIN 466228-2,89%
Adana
27°

AÇIK

03:53

İMSAK'A KALAN SÜRE

‘AKP algı operasyonlarıyla CHP’ye saldırıyor’

‘AKP algı operasyonlarıyla CHP’ye saldırıyor’

ABONE OL
13 Mart 2015 18:00
‘AKP algı operasyonlarıyla CHP’ye saldırıyor’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, AKP iktidarının CHP’nin varlığını ortadan kaldırmaya yönelik algı operasyonlarından birinin de Adana’da yaşandığını söyledi ve ekledi:

‘Gaflet, dalalet ve hıyanet içindesiniz’

‘Hevesinizi kursağınızda bırakacağız’

‘AKP seçim sürecini provoke etmeye çalışıyor’

ADANA- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerine doğru giderken demokrasi adına utanç verici gelişmeler yaşandığını belirterek, AKP iktidarının algı operasyonlarıyla CHP’ye zarar vermeye, seçim sürecini de provoke etmeye çalıştığını söyledi. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i hedef alan yanlı, gazetecilik ilkeleriyle bağdaşmayan, iftira niteliğindeki sözde haberin CHP’nin varlığını ortadan kaldırmaya yönelik bir algı operasyonlarından biri olduğunu belirten Bulut, CHP’yi kapattırmak için senaryo üretmeye çalışanların da gaflet, dalalet ve hıyanet içinde olduğunu vurguladı.

CHP İL BAŞKANLIĞI

AKP SEÇİM SÜRECİNİ PROVOKE ETMEYE ÇALIŞIYOR

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, dün İl Başkanlığı’nda 15 ilçe başkanı ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’la birlikte düzenlediği basın toplantısında AKP iktidarının seçim sürecini provoke etmeye çalıştığını ifade etti.

Bulut, “Algı operasyonlarıyla, baskıyla, tehditle, yoksullukla bir korku imparatorluğu yaratan saray özlemi içindeki AKP, oy oranları düştükçe sahip olduğu devlet olanaklarını ve yandaş basını da sonuna kadar kullanarak, bir demokrasi şöleni halinde geçmesi gereken seçim sürecini provoke etmeye çalışıyor” dedi.

“ALGI OPERASYONU YAPILIYOR”

AKP iktidarına yakınlıkları bilinen havuz medyasının CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran’ı ve CHP’yi yıpratmaya yönelik aslı astarı olmayan çirkin iddialarla saldırdığını anımsatan Bulut, buna benzer bir olayın da çarşamba günü Adana’da yaşandığını kaydetti.

Bulut, havuz medyasının bu kez 30 Mart yerel seçimlerinin ardından Türkiye’ye örnek olacak hizmetlere imza atan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ve CHP’yi hedef aldığını vurguladı. Bulut, “Başkanımız Soner Çetin’i ve CHP’yi hedef alan yanlı, yargı sürecine müdahale etmeye yönelik,  gazetecilik ilkeleriyle bağdaşmayan, iftira niteliğindeki sözde haber, AKP iktidarının saray özleminin önündeki en büyük engel ve Cumhuriyet’in teminatı Cumhuriyet Halk Partisi’nin varlığını ortadan kaldırmaya yönelik bir algı operasyonlarının bir başka örneği oldu” diye konuştu.

“GAFLET, DALALET VE HIYANET İÇİNDESİNİZ”

‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran ve Cumhuriyeti ilan eden CHP’yi kapatmak için senaryolar üretmeye çalışanlar olduğuna dikkati çeken Bulut, “CHP’nin kapatılmasıyla ilgili senaryo üretme cüretinde bulunanların aklından zoru vardır. Aklın ve mantığın sınırlarını zorlayan bu çirkin tezgahı, bu rezil senaryoyu düşünmeye cesaret edenlere sesleniyorum; gaflet içindesiniz. Büyük Kurtarıcı’nın sözleriyle söylüyorum; dalalet ve hatta hıyanet içindesiniz. Dikensiz gül bahçesi yaratma hevesinizi kursağınızda bırakacağız” şeklinde konuştu.

SUNİ GÜNDEMLERLE GERÇEKLER UNUTTURULMAYA ÇALIŞILIYOR

Suni gündemlerle halkın gerçek dertlerinin unutturulmaya çalışıldığını ifade eden Bulut, “Bırakın bu algı operasyonlarını da çıkın pazara, esnafa ‘Haliniz nicedir?’ diye bir sorun.  Sizi önce oralarda görelim. Pahalılık ve işsizlikten bunalan halk gerçeği gördü. Halk iş istiyor, siz oğullarınızı ve kızlarınızı sınavsız memur yapıyorsunuz, ayakkabı kutularıyla uğraşıyorsunuz. Paralarınızı koyacak yer bulamıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜKŞEHİR ZABITASI SEÇİM BÜROSUNU KAPATMAK İSTİYOR”

Büyükşehir Belediyesi zabıtasıyla bazı görevlilerinin önceki gün CHP milletvekili aday adayının Ziyapaşa Bulvarı üzerindeki seçim irtibat bürosunun kapatılması yönünde bir bildirimde bulunduğunu kaydeden CHP Adana İl Başkanı Bulut, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yerel seçimlerde MHP’nin seçim irtibat bürosu olarak kullandığı bu yerin aynı şekilde seçim irtibat bürosu olarak kullanılabilmesi için tüm yasal izinler alındığı halde zabıtalar ‘Polis nezaretinde yıkarız’ söylemleriyle gözdağı vermeye çalışmıştır. Bunun da takdirini size bırakıyorum.”

“CHP’YE YÖNELİK SALDIRILARIN DOZU ARTACAK”

CHP’ye yönelik saldırıların dozunun her geçen gün artacağını belirten Bulut, “Oldukça kirli, gergin bir seçim süreci yaşanacağını da biliyoruz. Bilinmesini istiyoruz ki AKP, kendi iktidarının tek alternatifi konumundaki CHP’ye zarar verebilmek için elindeki tüm imkanları sonuna kadar kullansa da haklarımızı sonuna kadar koruyacağımızdan, her bir oyun hesabını soracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“KARARLILIĞIMIZDAN ÖDÜN VERMEYECEĞİZ”

CHP olarak gerginlikten değil demokratik, herkesin birbirine saygı duyduğu bir seçim sürecinden yana olduklarının altını çizen Bulut, demokrasinin AKP’ye özgü bir kavram olmadığını söyledi. Bulut, “Demokrasi herkes içindir. Demokrasinin temelinde şeffaflık, saygı ve tahammül vardır. Demokrasi kültürünü özümseyememiş olanlar bu tür kirli hesapları yaparlar. CHP olarak çıktığımız yolda, verdiğimiz mücadelede kararlılığımızdan hiçbir şekilde ödün vermeyeceğiz. Tüm bu yaşananlar bile Türkiye’nin CHP iktidarına ne kadar ihtiyacı olduğunun açık birer göstergesidir” diye konuştu.

PARTİLİLERE ‘SANDIĞA GİDİN’ ÇAĞRISI

Konuşmasının sonunda CHP Adana örgütleri olarak partililere de seslenen Bulut, üyelerden 21 Mart’ta gerçekleştirilecek demokrasi şöleninde mutlaka sandığa gitmelerini istedi. Bulut, “Sandığa gidin ve Meclise göndereceğiniz milletvekillerini siz belirleyin. Bu şölende mutlaka yer alın. CHP Türkiye’de herkes için var. Türkiye’nin de CHP’ye ihtiyacı var. Çünkü, çağdaş, özgür, barış yanlısı bir Türkiye hayali CHP iktidarıyla mümkün.  Onun için çare CHP” şeklinde konuştu.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.