KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

AKP bunları hep planlımı yapıyor?

AKP bunları hep planlımı yapıyor?

AKP her zaman planlı programlı hareket ediyor.

Bunlar da mı planlı bilmiyorum. Ama gelinen nokta onu gösteriyor.

Her krizin arkasından bir çözüm yolu buluyorlar. Bu çözüm içinde ayaklarına takılan taşları da birer birer temizliyorlar. Ondan sonra elini kolunu sallaya sallaya yüzde ellinin üstüne doğru gidiyorlar.

Bakalım bu sefer neler yapacaklar.

Biliyorsunuz 3 Temmuz 2007 yılında on sekiz aylık mahkumiyet kararı kesinleşen ve 22 Temmuz 2007 yılında tutuklu iken, aslında mahkum iken milletvekili seçilen Sabahat Tuncel meclise girdi. Bu mahkum hanımefendi (!) çatır çatır dört yıl milletvekilliği yaptı. Türk polisini de bu milletvekilliği sırasında gerile gerile  tokatladı.

12 Haziran 2011 milletvekili seçimleri öncesi evvela adaylık başvuruları yapıldı. Bu başvurunun birinci şartı yaşının tutması. İkincisi T.C. vatandaşı olması. Üçüncüsü sabıka kaydının olmaması, vs, vs gidiyor.

Sabıka kaydı Cumhuriyet Savcılıklarından kişisel başvuru üzerine alınır. Yani adalet Bakanlığına bağlı bir kurumdan. Özel ısmarlama sabıka kaydı olmaz. Kişinin dünyevi ameli neyse aynen o yazılır sabıka kaydında.

Sabahat Tuncel ve Hatip Dicle’nin sabıka kayıtlarında seçilme ehliyetine haiz olmadıkları görüldü. YSK bu isimlerle birlikte beş altı kişinin daha seçime giremeyeceğini açıklamasıyla birlikte yer yerinden oynadı. Konu açık açık kamuya da mal olmuştu.

Ama ne oldu biliyor musunuz? Unuttunuz değil mi?

Polis tokatlayan hanımefendinin (!) on sekiz ay olan cezası bir gün içinde altı aya indirilerek seçilme yolu açıldı. Amenna. AKP hükümetinin dokuz yıldır mücadele ederek egemenliğine almaya çalıştığı yargının bağımsız hareket edecek hali yok herhalde. Ama ben hala yargının bağımsız olduğuna inanmaya çaba sarf ediyorum. Ne olduysa oldu; bir yerlere göz kırpıldı bir kriz daha çözüldü AKP tarafından.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ESİR VE YAS İLANI

Tamam bunu anladık da, cezası Yargıtay’ca onanan birinin seçime girmesine nasıl göz yumarsınız? Bunu Ali Küçükaydın için yapabilir misiniz? Hele Ali Halaman için hiç.Diyorum ki bu krizlere zemin planlı mı hazırlanıyor?

Hangi taşları kaldırmak için yapılıyor bunlar?

Birde Silivri’de yatanlar var. Başbakan bunları hiç mi hiç sevmiyor. Bunlar olmasa hemen kolları sıvayıp bir yol bulacak ama Ergenekoncular var.

Çare?

Anayasa değişikliği.

Tamam aradığımız bu değil mi?

Ne var ki bunda?

İlahi çocuklar!..

Vallahi bunlardan korkulur.

Sanırım oyumu ilk defa Recep Tayip Erdoğan’a vereceğim bu gidişle.

Çünkü, Cumhurbaşkanlığı seçiminde karşısında Öcalan olacak.

Tabi ki Erdoğan’a vereceğim oyumu.

Helal olsun, beni de AKP’li yaptınız sonunda!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın