DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 314125-1,02%
Adana
18°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AKP Büyük Türkiye’nin Neresinde?

ABONE OL
21 Eylül 2014 07:35
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ergün Diler’in hemen her yazısında gördüğüm ifade şu: Büyük Türkiye kuruluyor.

Son zamanlardaki olumsuzlukların, Büyük Türkiye’nin kuruluşunu önleme çabası olduğunu, ellerinden geldiği kadar da önlemeye çalışacaklarını belirtiyor Ergün Diler.

Devletle içli dışlı olanlar devletin nasıl büyüyeceğini bilirler elbet. Büyütücülerin kimler olduğunu nerelerde kümelendiğini de…

Diler bilgilendiriyor. Lozan Antlaşması’yla tayin edilmiş yapı, 90 yıl sürerek günümüze kadar gelmiş. Bahsettiği bu yapı, çevreye bakmama, baksa da gelişmeleri görmeme, İngiltere’nin bölgede at oynamasına ses etmeme gibisinden davranışlarmış. Farkettiğim şey, Diler, belirttiği davranışları içine alan 90 yıllık süreyi anarken, AK Parti’nin 10 yıllık devresini muaf tutmaması. Yani AK Parti ve onun Genel Başkanı bile, Türkiye’yi büyük edecek atılımı, görmeme duymama bilmeme davranışlarıyla, başlatmamış.

Şimdi Diler’in bahsettiği ‘Türkiye’yi büyütme’ atılımı başlamış ise, sanıyorum ki ya AK Parti iktidarı uyumaya devam ediyor, ya da, büyümeyi engelleyicilerin içinde AK Partililer de bulunuyor.

Ergün Diler bilgilendirmesinin şu cümlelerine bakıp fikir yürütebiliriz:

1-”Dediğim gibi masal 90 yıl sürdü”(2013 yılına kadar yani);

2-”Genelkurmay, GES’i MİT’e verdi”(Bağlı olduğu Başbakan’dan talimat almadan yaptı herhalde);

3-”İstihbarat tek elde toplandı. Halkını izleyen değil de yabancıları takip eden yapı kuruldu”.(Hükümet o sıralar muhalefetle ağız dalaşı yapıyordu galiba)

4-”İçeride ülkücüsü, solcusu, muhafazakarı, laiki, Aydınlıkçısı birleşip köstek olmaya çalışıyor”.

AK Parti iktidarını da kapsayan 90 yıllık uyutulmuş yapı… Genelkurmay ve MİT… Nerede Başbakanlık ve bakanlıklar?.. Yok. Ama sorulursa AK Parti’nin yandaşlarına, hükümet üzerinde artık vesayet filan yok.

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sen İstanbul'dan Daha Güzelsin

Türkiye’nin büyümesine Ülkücü-solcu-Aydınlıkçı birlikteliğin engel olması mümkün değil. Devlet, beğenmedikleri için düğmeye bastı mı beğenilmeyenler anında toplanıyor, kodese tıkılıp işe yaramaz ediliyorlar. Kaldı ki, gerek ülkücülerin gerek Aydınlıkçıların içinde, problemin sebebini bulabilen, Kur’an mesajını anlamış olan şahsiyetler var. Ama bu sınıftakiler AKP’lilerce itilmişler bir kere. Doğruyu anlat anlatabilirsen.

Ergün Diler önceki yazılarında Türkiye’nin büyümesinden söz ederken, Kuzey Irak, Kerkük ilintisinden bahsetmişti. Yani hedefi oraları göstermişti Türkiye’nin büyütülmesi için. Erdoğan ise iki yıldır Suriye’ye çullanmayı amaç edinmiş gibi. Erdoğan’ı sever görünenler, ülkenin durgun görünen hislerini, 1 milyona yaklaşan katliam ölümleriyle kıpırdatmaya çalışıyorlar.

Şu cümleyle de bilgilenmemiz pekişiyor:”Bu beyler istese de istemese de BÜYÜK TÜRKİYE kurulacak! İnançla koparılan DEV inançla geri dönüyor. TAKSİM için artık geç. Çünkü pastayı Ankara kendisi götürecek”.

Ben, doğru anladığımı sanıyorum; ‘Ankara’ sözcüğü, AKP iktidarını da onun yandaşlarını da kapsamıyor.

Tersini anlamış olan beri gelsin.

İbrahim Faik Bayav

 

Bu makale 3 Mayıs 2013 tarihinde yayımlanmıştır.


Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.