DOLAR 18,5561 0.25%
EURO 18,1602 -0.02%
ALTIN 995,230,76
BITCOIN 3625700,62%
Adana
27°

AÇIK

16:18

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

79 okunma

AKP Zalim Değilse de Zalimcidir

ABONE OL
13 Eylül 2014 21:48
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnternet haber sayfalarında gezinenler, kayıp kimlikle gelen büyük tehlikeden haberdar oluyorlar.

İnternet haber sayfalarında gezinmeyi beceremeyenlerin vay hâline!..

Çocuktum. İlkokulu bitirmiştim. Babamın aldığı gazeteyi okurken gazetenin her sayfasında ‘Zayi’ yazılı ilanlar görürdüm: Kimliğimi kaybettim. Hükümsüzdür. Şimdi yapılması gereken uyarılar o zaman uygulanıyordu ki vatandaşların dolandırıcı ağına düşmeleri mümkün olmuyordu. Peki, bu tip uygulamayı kim kaldırdı; hangi kafa kimlik kaybeden vatandaşlara durmadan kimlik verdirdi?

Kimliğini kaybeden vatandaşı dolandırıcıya karşı korumak hükümetin görevidir.

Dikkat edildi mi acaba hükümet olan Başbakan Erdoğan’a? Bir zamanlar Avrupa’ya gittiğinde, ”Türkiye’de her yaşantıya serbesti yet vereceğim”vaadinde bulunmuştu. Ben de diyordum ki, her yaşantıya serbestlik verirsen namussuzların serbestliğinden namuslu vatandaşa serbest kalma imkânı olmaz. Buyurun işte: Dolandırıcı namussuzlardan namuslu vatandaşlara sıkıntısız yaşam sürme fırsatı kalmıyor.

Şikâyet üstüne şikâyet geliyormuş Şikâyet var’a. Vatandaşlar kaybettikleri kimliği bulup kullanan dolandırıcılar karşısında perişan durumdaymışlar. Ne yapılması gerektiğini soruyorlarmış.

Kimliğini kaybeden vatandaşlara, bazı tavsiyelerde bulunulmuş: Gazeteye ilan vermek, emniyete durumu bildirmek ve vergi dairesine emniyetten alınan belgeyi götürmek. Ya!.. Anlayamıyorum!.. Nüfus idarelerine kayıp kimlikli vatandaşları uyarma talimatı neden verilmiyor? Neden İçişleri Bakanı, nüfus idarelerine bu yönde bir talimat vermesi için zorlanmıyor?

Benim oğlum, askere gitmek üzereyken heyecandan kimliğini kaybetti. Nüfus idaresinden yeni kimlik almaya gitti. Sağ olsun idare(!) kimliği anında verirken bir de 50.00 TL ceza yazılı ödeme makbuzu verdi.

Ne diyeyim?.. Hayal etmiyordu AKP ama gerçek oldu!..

Her yaşam biçimini serbest eden AKP’nin başı Recep Tayyip Erdoğan dolandırıcılara uygun yönetme biçimiyle öğünebilir!

Dolandırıcılık biçiminde yaşam sürenlerin tuzağına düşen vatandaşlara ise Allah sabırlar versin.

 

İrahim Faik Bayav

 

Bu makale 8 Ekim 2012 tarihinde yayınlanmıştır.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.