AKP’nin sahte üye kaydı belgelendi

AKP’nin sahte üye kaydı belgelendi

Adana’da geçen hafta 150 kişi ile birlikte MHP’den AKP’ye geçtiği ilan edilen Ali Kiper’in 2007 yılından beri AKP’ye üye olduğu ortaya çıktı.

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş “Başından sonuna kadar yalan, düzmece, kurgu, aldatma, hile bulunan bir çalışma. Organize işler bunlar” demişti.

O tören “Organize iş” çıktı

ADANA – AKP’nin sahtekarlık siciline bir yenisi daha eklendi. Adana’da bir süre önce 150 kişi ile birlikte MHP’den AKP’ye geçtiği ilan edilen Ali Kiper’in 2007 yılından beri AKP’ye üye olduğu ortaya çıktı.

İL BAŞKANI VE MİLLETVEKİLİ ROZET TAKMIŞTI

AKP Adana İl Başkanlığı 5 Ekim 2015 tarihinde bir ‘katılım töreni’ düzenledi. Basının da davet edildiği o törende MHP’li olduğu ilan edilen Ali Kiper isimli vatandaşın 150 kişi ile birlikte AKP’ye geçtiği açıklandı. Bahsedilen 150 kişinin yer almadığı törende AKP İl Başkanı Fikret Yeni ve AKP Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı’nın parti rozeti taktığı Ali Kiper’in 2007 yılından beri AKP’ye üye olduğu ortaya çıktı. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın internet sitesinde siyasi parti üyelik sorgulama sonucunda ortaya çıkan rezillik büyük tepki çekti.

bas baskan yusuf

YUSUF BAŞ “ORGANİZE İŞLER” DEMİŞTİ

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, bir hafta önce AKP’nin yaptırdığı sahte katılım töreninden sonra “Başından sonuna kadar yalan, düzmece, kurgu, aldatma, hile bulunan bir çalışma. Organize işler bunlar. Umudunu sahte katılım haberlerine bağlayan AKP daha da acınacak hallere düşecek, bu daha başlangıç. Adı geçen şahsın partimizde bir kaydı yoktur ve kendisini de tanımıyoruz. Partimizden istifa eden de bulunmamaktadır.” demişti.

akp sahtekarlik 5

HALKIN İÇİNE NASIL ÇIKACAKLAR

O sözleri resmi kayıtlarla da doğrulanan ve bugün de konuya ilişkin açıklamada bulunan Yusuf Baş “Gerçekten acınacak hallere düştüler. Bu tam bir rezillik. Halkın içine nasıl çıkacaklar merak ediyorum. Bizi kandıramadılar ama basını ve halkı kandırdıklarını sanıyorlar. Nitekim, sahtekarlık demiştik; bu tespitimiz resmi olarak ortaya çıktı. Daha fazla yorum yapmadan kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın