Alemdar Öztürk: Büyükşehir Ne Kadar Engellesede Toki’yi Yapacağız

Alemdar Öztürk: Büyükşehir Ne Kadar Engellesede Toki’yi Yapacağız

NE KADAR ENGELLİRSE ENGELLENSİN TOKİ VE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ CEYHAN'A GETİRECEĞİZ (1)

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, düzenlenen halk günü toplantısında Büyükşehir Belediyesi’nin tüm engellemelerine rağmen Kentsel Dönüşüm ve TOKİ’nin Ceyhan’da hayata geçirileceğini ifade etti.

Ceyhan Belediyesi’nce her hafta Çarşamba günleri düzenlenen halk günü toplantılarının dördüncüsünde konuşan Başkan Alemdar Öztürk, “yola çıkarken halkımızın içinde, halkımızla birlikte” demiştik; bugün bizlere gösterdiğiniz ilgi ve alaka bu tabloyu çok net bir şekilde ifade ediyor. Hepinizden Allah razı olsun” dedi.

HİZMETLERİMİZİ BÜYÜKŞEHİR ENGELLİYOR

Özellikle TOKİ konusunda Adana Büyükşehir Belediyesi’nin engeli ile karşılaştıklarını belirten Başkan Alemdar Öztürk, “TOKİ’nin Ceyhan’a gelmesi için 3 aydır plan tadilatı konusundaki başvurumuzu Adana Büyükşehir Belediyesi’ne yaptık. Ama maalesef 3 aydır karar çıkmadı; yani engelleniyor. Yeni büyükşehir yasası gereği 1/5000’lik imar planları Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor, onlar da bizim taleplerimizi göz ardı ederek engelliyorlar. Ama biz mücadelemize devam edeceğiz. Eğer TOKİ konusunda gerekli karar büyükşehir meclisinden çıkmaz ise biz de Sayın Bakanımızın ve TOKİ Genel Başkanımızın sözüne istinaden TOKİ’yi Ceyhan’a getireceğiz.” dedi.

NE KADAR ENGELLİRSE ENGELLENSİN TOKİ VE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ CEYHAN'A GETİRECEĞİZ (2)

ANKARA İLE CEYHAN’I BULUŞTURDU

Seçimden önce verdikleri tüm sözleri Allah’ın izniyle bir bir yerine getireceklerini belirten Başkan Alemdar Öztürk, Ankara’yı Ceyhan’la buluşturduk. İnşallah yatırımları da Ceyhan’a getireceğiz. Bu bağlamda kentsel dönüşümü de ilçemizde gerçekleştireceğiz. Civantayak Mahallesi’nden Özmaya’ya kadar Atatürk Caddesi ile Ceyhan nehri arasında kalan 290 dönümlük alanda kentsel dönüşüm uygulamamız olacak. İçersinde sosyal tesisler, sosyal yaşam alanları, otel, alış veriş merkezleri ve işyerlerinin de yer alacağı kentsel dönüşüm uygulaması vatandaşımıza büyük yenilikler getirecektir.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Emeklilerin bayram ikramiyeleri zamlı yatacak

NE KADAR ENGELLİRSE ENGELLENSİN TOKİ VE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ CEYHAN'A GETİRECEĞİZ (3)

CEYHAN NEHRİNE 2 ADET ASMA KÖPRÜ

Kentsel dönüşüm alanı içersinde yayalar için 2 adet asma köprü yaparak nehrin karşısındaki regülasyon alanları ile birleştireceklerini belirten Başkan Alemdar Öztürk,“ mevcut Ceyhan Belediye binası ilçemize yakışmıyor. Yeni bir bina da yapacağız. Hemşehrilerimizin heyecanını merakını çok iyi anlıyorum. Yıllardır hizmet görmedikleri için hizmeti beklemenin sabırsızlığını da çok iyi anlıyorum. Ama Allah’ın izniyle Ceyhan’daki hizmetleri birlikte görüp birlikte yaşayacağız.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın