Alemdar Öztürk Farkı Şimdi Daha İyi Görülüyor!

Alemdar Öztürk Farkı Şimdi Daha İyi Görülüyor!

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk’ün önce yargısız infaz, sonra da “kovuşturmaya yer yok” kararlı mesnetsiz suçlamalarla görevinden uzaklaştırılmasını müteakip sayın Recep Tayyip Erdoğan karşıtı çatıda hançer tutan “gayri milli irade” söz sahibi oldu.

Son dört seçimin tamamında da en önde “AKP adayına hayır”, “Ekmek için Ekmeleddin”, “Biz ampulu söndürüp geldik” tezgahlarında yer alan Ali Alper Boydak, Demokrat Parti’den Ceyhan Belediye Meclis üyesi seçilmesinin sonrasında takiyyeli siyasetine devam etti. Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini, AK Parti adayı Abdullah TORUN’un kaybetmesi için oluşturulan organizasyonunun en hain destekçisi olan Ceyhan ayağında da görevini başarıyla (!) yerine getirmekten de geri durmadı.

Sonrasında ise herkesin malumu olduğu üzre, önceden mühürlenip attıırılan oy pusulaları ile ilk turda 22 kişinin belediye başkan vekili koltuğunu işgal etti.
Boydak göreve başlar başlamaz talihsiz açıklamalarda bulundu: “Seçimlere kadar görevimizin başındayız” derken başkan Öztürk’ün geçici görevden alınmasına tezat olacak bir açıklama yaptı.

Öztürk’ün projelerinin üstüne konup kendine mal ederek “proje ve emek hırsızlığı” iddialarından bile imtina etmeyip “biz bundan sonra üç yıldır yapılmayan hizmetlerin takipçisi olacağız ve yapacağız” dedi. Kendine ait tek icraatı ise “mal varlığındaki imar rantını artırmak” oldu. Ceyhan’lılar Boydak’a sormayacaklar mı? “Sen üç yıldır bu meclisin içinde değil miydin? Madem yapılmayan hizmetler vardı ne zaman tepki gösterdin. Meclis toplantılarına düzenli olarak katıldın mı? Yani sen de bu beğenmediğin yönetimin içinde değimliydin” diye…

Günümüzde belediyeleri yönetecek insanların vizyon sahibi, fikir ve proje üreten, seçmenlerinin arasına girdiğinde onlarla kaynaşan insanlar olması gerekiyor. Alemdar Öztürk böyle bir başkandı. Özellikle kendi partisine bağlılığı yüzünden seçimlerde kendisini devirmek için planlar yapan ve Alemdar Öztürk gitsin de kim gelirse gelsin zihniyetiyle seçmenlerden karşı taraflara oy isterlerken Alemdar Öztürk, bunlara rağmen Ceyhan’da AK Parti rüzgarını estirmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Prof. Dr. Uğur Şahin normale dönüş için tarih verdi: Mayıs-Haziran dönemi

Başkan Öztürk nereye giderse gitsin her zaman vatandaşların coşku ve teveccühleriyle karşılanırken özellikle Ceyhan dışındaki köyler (mahalleler) de dahi AK Partinin sesi olmuştur.

FETÖ/PYD terör örgütü ile tek başına mücadele ederek Ceyhan’ın malını tekrar Ceyhan’a kazandıran Başkan Alemdar Öztürk, yine bu yapıların İNTİKAM HIRSI PLANLARI çerçevesinde yanlış anlatılarak kumpaslar silsilesi dahilinde görevden uzaklaştırılmıştır. Hatta Aytaç Durak’a yapılanlar bile solda sıfır kalmıştır. Çünkü MİT Tırlarına kumpas tezgahlayan elebaşlarının ALAMUT Kalesi Ceyhan’dadır.

Başkan vekili Boydak göreve gelir gelmez belediye personelinin yerlerini değiştirmeye başlamış, Ceyhan Belediyesinin başarılı müdürlerini sözde üç aylık geçici adı altında temizlik hizmetlerine vermiş, evine ekmek götürmenin telaşı içinde olan birçok personelinin ekmeğiyle oynayacak kadar kirli siyaset yürütmüştür.

Özellikle belediyenin beyni olan birim müdürlerine zorla istifa etmeleri için temizlik hizmetlerine sürerek psikolojik baskı uygulaması yapmıştır.

Görevden uzaklaştırdıkları Müdürlerin yerine ise kendilerinin getirdikleri kişiler tam bir felaket. Belediye Kültür Müdür Vekili olarak görevlendirilen kişiye yaptırtılan basın açıklamasında cümleyi bile doğru kullanamayan aynı kelimeleri yuvarlayıp haber diye paylaşan biri olduğunu görürken “acaba yanlış bir birimin başına mı getirildi bu insan?” diye düşünmeden de geçemiyoruz.

Ceyhan Belediyesi’ne Boydak’ın gelmesiyle birlikte işler artık yürümüyor. Bırakın yürümeyi, yürüyeni tersine çevirmek, yapılanı bozmak, yağmacılara ön açmak, bütçeyi çar çur etme planı görülmektedir.

Basit bir örnek vereyim.

Ceyhanlı vatandaşlar Alemdar Öztürk zamanında aradıkları nöbetçi eczane isimlerine Ceyhan Belediyesinin web sitesinde her gün güncellenen nöbet çizelgeleriyle ulaşıyorlardı. Oysa şimdi Sayın Boydak, Başkan Alemdar Öztürk hiç hizmet yapmamış, belediyede hiç mesai yapmamış gibi ona ait tüm bilgi ve paylaşımları belediyenin web sitesinden haksızca kazıtmayı gurur kaynağı yapacak kadar düşmüştür. Şimdi ise on dakikada açılan, bir buçuk aydır “nöbetçi eczaneler sayfası güncelleniyor” yazan ve bugün on bir eylül tarihi olmasına rağmen hala 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamasıyla karşılayan bir web sitesi, başkanın nasıl başarılı (?), prensipli (?) vizyoner(!) bir yönetici olduğunu bizlere ispatlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ‘Helikopterler 40 yıldır Allah’a emanet uçuyor’

Belediyenin web sitesinde hala 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması görülürken Boydak’ın 30 Ağustos’ta belediyenin ön cephesinde kaplı bulunan dev Türk bayrağını ve Atatürk’ün sözlerini indirmesi ya da indirtme talimatını uygulatması, vatansever Ceyhanlıların nazarı dikkatinden elbette kaçmadı. Türk düşmanları, asıl bu ihaneti zafer bayramı olarak görmekten de geri durmadı.

Alemdar Öztürk’ün belediye binasının ön kısmına komple kaplattırdığı ve karşıdan bakan her Türk vatandaşının gururla gördüğü dev bayraktan sıkıntı duyan ve zafer bayramı gibi önemli bir bayram günü onu kaldıranlar ne mazeret uydururlarsa uydursunlar Ceyhanlılara anlatamazlar.

Mesajımı AK Parti Genel Merkezinin duymasını istiyorum. Eğer bu anlayışla önümüzdeki seçimlerde Alemdar Öztürk’ün zirve yaptığı Ceyhan’dan bu şekilde oy isteyecekseniz; “AK Parti’ye dip yaptırıp” sonra da “ben yapmadım o yaptı” diyen takiyyeci yapıların günahlarına ortak olunacağı da unutulmamalıdır. Yargılandığı bütün mahkemelerden berat eden, aklanan ve FETÖ terör örgütü ile mücadele eden bir insanı, İNTİKAM HINCI taşıyan FETÖ’nün iftiralarıyla halen görevinden uzak tutup, AK Partiye değer kaybettiren insanlarla yürümeye devam edecekseniz yarın seçmenin önüne nasıl çıkacağınızı merak ediyorum.

Sayın Boydak’ın ard niyetli görevi kötüye kullanmayı bırakıp yanlış yoldan dönerek insanların aşıyla, işiyle, ekmeğiyle oynamamasını diliyor, görevlerinden haksız yere temizlik hizmetlerine sürdüğü personelinin de elinden tutmasını, eski görevlerinin başına iade etmesini bekliyoruz.

Unutulmasın; bazı insanlar yaptığı hizmetlerden dolayı tarihte altın harflerle anılır. Bazı zulmeden insanlar da nefretle anılır.

Sayın Boydak’ın kısa sürecek görevi esnasında altın harflerle anılması dileğimle…

Türkeş Manga
KozanBilgi.Net
Genel Yayın Yönetmeni

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın