DOLAR 16,1050 1.12%
EURO 17,2738 1.35%
ALTIN 961,851,40
BITCOIN 471048-2,31%
Adana
26°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:03

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Ali DEMİR: “Biz çileye talibiz”
131 okunma

Ali DEMİR: “Biz çileye talibiz”

ABONE OL
04 Mart 2015 17:24
Ali DEMİR: “Biz çileye talibiz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kozan Sancak Gazetesi sahibi Veteriner Hekim Ali Demir Milliyetçi Hareket Partisinden Adana Milletvekili aday adaylığını coşkulu bir kalabalık ile açıkladı.

Ali Demir’in adaylığını açıklaması için bayraklarla süslenen parti binası önünü erken saatlerde dolduran vatandaşlar heyecanla Ali Demir’in gelmesini beklediler. Parti binasına eşi ve oğlu ile birlikte gelen Ali Demir dışarıda davullar-zurnalar ve alkışlarla karşılandı. Burada tüm vatandaşlar ile tek tek tokalaşarak “hoş geldiniz” dedi. Daha sonra yanan meşaleler arasında parti binasına çıkarak ilçe başkanı Nihat Atlı ve partililer ile kucaklaştı. Proğramın başlaması için ilçe başkanlığı balkonuna geçildi. Kendisine burada MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı, MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Koca, Kozan Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Yeşiloğlu, MHP Kozan Kadın Kolları Başkanı Zahide Azgın ve Kozan Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Sırkıntı eşlik ettiler.

Kozan MHP’de ilkleri yaşıyoruz

MHP Kozan İlçe Başkanlığı binasında yapılan proğram saygı duruşu ve İstıklal Marşı’nın ardından MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı’nın açış konuşması ile başladı. Nihat Atlı konuşmasında şunları söyledi: “Kıymetli hemşerilerim, sevgili dava arkadaşlarım… Sözlerime peygamber efendimizin bir hadisi ile başlayayım. Peygamber efendimiz hadisinde  ‘İşlerinize besmele ile başlarsanız hayır vardır’ der. Ben de sözlerime besmele ile başlıyorum.

Bismillahirrahmanirrahim.

Sevgili dava arkadaşlarım, biliyorsunuz Türkiye’de bir seçim startı verildi. Dolayısıyla Kozan’da da bu start veriliyor. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Kozan’da bu yıl hep ilkleri yaşıyoruz. İlk belediye başkanı, ilk ilçe başkanı, ilk parti binası, ilk balkon konuşması, ilk aday adaylığı açıklaması. Bugün burada Ali kardeşimizin adaylığını açıklıyoruz. İnşallah Ali kardeşimiz aday edilir ve milletvekili seçilir inşallah. Biz bu uygulamayı tüm aday adayları için uygulayacağız. Tüm aday adayı arkadaşlarımız adaylıklarını burada açıklayacaklar” dedi.

Bugünden itibaren uyku orucundayız

MHP Milletvekili aday adayı Ali Demir öz geçmişinin okunmasının ardından mikrofona geldi. Ali Demir, yaptığı balkon konuşması ile partili partisiz herkesin takdirini topladı. Ali Demir, sade, akıcı, güzel bir anlatımla yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Değerli Kozanlılar, sevgili dava arkadaşlarım; Milliyetçi Hareket Partisinden Adana Milletvekili aday adayı olarak bu kutlu yola çıkmış bulunuyorum. Hangi partiye mensup olursa olsun bugün birleşme günüdür. Ufukta sandık göründü. Onun için tedbirimizi almamız gerek. Hani, Genel Başkanımız ‘Uyku orucuna başladım’ diyor ya, biz de bugünden itibaren uyku orucuna başladık. Türk milliyetçiliğini, Türklük davasını milletimize anlatmalıyız.

Mevcut iktidar devletin tüm imkanlarını kullanarak siyaset yapıyor. Öve öve bitirtemedikleri ekonomide iç ve dış borç toplamının 600 milyara ulaştığını, dişimizden, tırnağımızdan artırdıklarımızın bu borcun faizine gittiğini, her yıl 50 milyar lira cari açık verildiğin söylemiyorlar.

Çıkmış başbakan ekonominin güzelliğinden bahsediyor. Avrupa’dan işçi alabileceklerini söylüyor. Buna kargalar bile güler. Bugün söylediklerini yarın yalanlıyorlar. Dün başka söylüyorlar, bugün başka. Tükürdüklerini yalıyorlar” dedi.

Bunlar birilerinin kanına dokunmuyorsa  onun kanından şüphe ederim

MHP Adana Milletvekili a.adayı Ali Demir sözlerini şöyle sürdürdü: “Değerli hemşerilerim, kıymetli dava arkadaşlarım; Artık silkinip ayağa kalkmak zorundayız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti asli görevini yerine getiremez olmuş. Devlet güney doğudan elini eteğini çekmiş. Bölge PKK’nın insafına terk edilmiş. Güney doğuda devlet yok. Bayrağımız indiriliyor, Atatürk büstleri yakılıyor, Apo posterleri, PKK paçavraları asılıyor. Bunlar birilerinin kanına dokunmuyorsa kanından şüphe ederim. Siz ne demek istediğimi anladınız.

Önümüzde genel seçim var. Bu seçim belki de son seçim olacaktır. Askeri kışlaya hapis ettiler. Polisler bir bir içeri atılıyor. Biz ülkücüler bu ülkenin bölünmez bütünlüğünün teminatıyız. Gelmekte olan tehlikeyi Genel Başkanımız 15 sene önce gördü; ama, biz hala uyanamadık.

Mevcut iktidar Adana’ya bilinçli olarak yıllardır yatırım yapmıyor. Adana’da bu iktidar döneminde 39 fabrika kapanmış, 40 binin üstünde vatandaşımız işsiz kalmıştır. Fabrika kapatılarak işsizlik önlenmez.

Yolumuz uzun; bir o kadar da meşakkatli. Biz çileye talibiz

Beni bilen bilir. Ülkemizin en büyük ihtiyacı dürüst siyasettir. Bunun da tek adresi Milliyetçi Hareket Partisidir. Bu yoldan ölmek var dönmek yok. Sizleri de yanımda görmek benim için en büyük onurdur.

Mesleğim gereği pek çok yer geziyorum. Gördüğüm şu; halk Ak Parti iktidarından memnun değil. Bunun için ayağa kalkmamız gerek. Kozan ayağa kalkarsa Adana ayağa kalkar. Adana ayağa kalkarsa Türkiye ayağa kalkar.

Yolumuz uzun; bir o kadar da meşakkatli. Biz çileye talibiz.

Bizi etnik ayrıştırmayla birbirimize düşman ediyorlar. Ayrıştırmayı derinleştirenlere lanet olsun diyorum.

Şimdi burada sizlerden söz istiyorum. MHP’yi iktidara taşımaya var mısınız?

Halktan “Varıııızzzz” cevabını alan Ali Demir, sözlerini şöyle tamamladı:

Ya Allah, bismillah, Allahuekber.

Gazamız mübarek olsun.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Ne mutlu Türk’üm diyene!”

Görüldü ki, partili partisiz tüm halkın davet edildiği Ali Demir’in adaylık için basın açıklamasına her kesimden insanlar gelmişti.

Untitled-1

Ali DEMİR Kimdir?

1968 Yılında ilimiz Feke ilçesine bağlı Kovukçınar Köyünde doğdu. İlkokulu Kovukçınar’da, ortaokulu Tapan-Paşalı Ortaokulu’nda okudu. Lise eğitiminin iki yılını Kozan Lisesinde, kalan bir yılını da Adana Borsa Lisesinde tamamladı. Aynı yıl Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Veteriner Fakültesini kazandı. Bir yıl Van’da okuduktan sonra Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesine yatay geçiş yaptı. Dört yılda Bursa’da öğrenim gördükten sonra 1990 yılında Veteriner Hekim olarak mezun oldu. Aynı yıl Kozan’a özel klinik açtı. 1991-1992 yılları arasında vatani görevini Iğdır’da yedek subay olarak yaptı. Askerlik dönüşü tekrar özel klinik açarak Kozan ve çevresinde Veteriner Hekimlik görevine devam etti. Halen Kozan merkeze bağlı bütün köylerde, Feke. Saimbeyli İmamoğlu’nun bazı bazı köylerinde serbest Veteriner Hekim olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

1990 yılından bu yana Adana Veteriner Hekimler Odasının kayıtlı üyesidir. Aynı zamanda Tapan ve Yöresi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin kurucu üyesi olup, halen bu derneğin Denetleme Kurulu başkanıdır. Adana Varsaklar ve Kozan Varsaklar derneklerinin üyesidir. Kozan Merkez Mahalle Muhtarları Derneğinin Kamu Kuruluşları ilişkilerinden sorumlu üyesidir.

Kozan Sancak Gazetesi, Reklam Ajansı ve Matbaası sahibi de olan Ali DEMİR, sahibi olduğu medya kuruluşu ile Milliyetçi Hareket Partisi adayları lehine her dönem çalışmalara devam ediyor.

Mesleği gereği halkla hep iç içe olan,  halkın nabzını  iyi bilen insanlardan biridir. 25 yıllık mesleki birikim ve tecrübelerini 7 haziran 2015 genel seçimlerinde MHP aday adayı olarak önce milleti, sonra devleti ve partisi lehinde kullanmak için bu kutlu yola sizlerin desteği ile çıkmıştır.

 • Dürüst.
 • Çalışkan. 
 • Zeki
 • Mütevazi.
 • Genç.
 • Dinamik
 • Sempatik
 • İçimizden biri Ali DEMİR.
 • Yokluğu bilen.
 • Alın teriyle kazanan.
 • Kazandığını bölüşen.
 • Tok gözlü.
 • Sevgi dolu bir insan Ali DEMİR.
 • İnsanları seven.
 • Dertlerini bölüşen.
 • Gönül adamı.
 • İnançlı.
 • Dosdoğru bir adam Ali DEMİR.
 • Girişimci.
 • Proje üreten.
 • Büyük düşünen.
 • Çözüm üreten.
 • Kendisini yetiştiren insan Ali DEMİR.
 • Adam Gibi Adam Ali DEMİR

Önce Devlet Sonra Millet Tek Çözüm Milliyetçi Hareket


  Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


  HIZLI YORUM YAP

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.