KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Amerikan Pitbull Terrier

Amerikan Pitbull Terrier

Temel Özellikleri

Son derece cesur (çok eski savaş köpeklerinin torunudur.) ve çok canlı bir köpektir. Düşmanıyla öldüresiye savaşır. Ancak asgari bir eğitimle yabancıların niyetini anlayabilecek kadar yetenekli sakin iyi huylu ve itaatkar bir köpek haline gelebilir.

Neler Yapar?

Mülk bekçisi olarak çok iyi sonuç vermiştir. İnsana eşlik eden köpek olarak da çok değerlidir. Savunma muhafız köpek bekçi ve koruma köpeği olarak da iyidir.

Kökeni

Bu savaşçı köpek 19. Yüzyıl’da İngiltere’nin Staffordshire bölgesinde Bulldog ve çeşitli terrierlerin çiftleştirilmesiyle elde edildi. Amerika Birleşik Devletleri’ne getirilen bu cins burada daha güçlü hale gelmesini sağlayan Amerikalı yetiştiriciler tarafından bazılarının görüşüne göre mükemmelleştirildi.

Amerikan Köpek Klubü (AKC) tarafından Amerikan Staffordshire Terrier İngiliz Köpek Klubü (KC) tarafından Amerikan Pitbull Terrier olarak isimlendirilmiştir.
Familya: Terrier mastiff (bull)Diğer Adları: Amerikan Staffordshire Terrieri Stafford Amerikan Pitbul Teriyeri Amerikan Stafordşayr Teriyeri Rengi: Baskın veya dalgalı herhangi bir renk ama %80 siyah; beyaz; kızıl; beyaz lekeli krem Çıkış Yeri: A.B.D Çıkış Tarihi: 1800’ler Orjinal İşlevi: Köpek dövüşleri ayı ve boğa dövüşleri Günümüzdeki İşlevi: Arkadaş Ortalama Ömür: 12-14 yıl Kilo Erkek/Kilo Dişi: 26-30/26-30 kg

Boy Erkek/Boy Dişi: 46-48/43-46 cm

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın