Anavarza’lı Dede Güney’in İsyanı: “Beni Kazı Çalışmalarını Yöneten Ekip Kandırdı”

Anavarza’lı Dede Güney’in İsyanı: “Beni Kazı Çalışmalarını Yöneten Ekip Kandırdı”

Adana ili Kozan ilçesine bağlı Anavarza köyü sakinlerinden Dede Güney (76) Anavarza Antik kenti kazı çalışmalarını yöneten kişilerin kendisini kandırarak evini ve bahçesini ellerinden aldıklarını iddia etti.

KozanBilgi.Net’e açıklamada bulunan ve mağdur olduğunu belirten Dede Güney “Burada kazı çalışmalarını yöneten Fatih Gülşen, şu an görevden alınan müze müdürü Nedim Tari ve Hayrettin Şahin isimli kişiler yanıma gelerek, “Amca biz buraya bir karşılama alanı yapacağız şurayı senden istiyoruz, karşılığında da oğlunu burada koruma memuru olarak işe alacağız” dediler.

Ben de oğlumu işe alacakları sevinciyle kabul ettim. Bana imza attırdılar. İmza attıktan sonra bana ait olan 202 parselin tamamını Kültür Müdürlüğüne geçirmişler. Şu an evim, bahçem her şeyim gitti. Buna rağmen oğlumu da işe almadılar. Çok perişan durumdayız” dedi.

Mağdur olduğunu iddia eden Dede Dilci konuşmasında “Fatih Gülşen’e, Nedim Tari’ye ve Hayrettin Şahin’e hakkımı helal etmiyorum. Haram olsun. Ben 76 yaşında yaşlı fakir bir insanım. Ailemle nerede yaşayacağım. Bu kişiler yaşlı bir insanı kandırıp arazisini elinden almakla muttlu oldular mı? Ben hakkım olan yerim için sözümde durdum. İstedikleri yeri verdim. Ama benden istedikleri yerin haricinde 202 parselin tamamını aldılar. Yapılan inşaata ailem ve çocuklarımla karşı çıkacağım ve yapılmasına engel olacağım. Yetkililerden magduriyetimin giderilmesi için yardımcı olmalarını istiyorum” dedi.Yetkililere çok kırgın olduğunu ve derdini anlatamadığını belirten Güney “Kiminle konuşmak istersem bu gün git yarın gel yada AK Parti İlçe Başkanına çık derdini anlat diyorlar. Benim gibi fakir insanlar derdini anlatamayacak mı” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  3 Mayıs Türkçüler Günü

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın