KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Android Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır

Android Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır

Akıllı telefonların çıkmasıyla birlikte telefonların depolama alanıda oldukça arttı. Bu sayede telefon rehberinize binlerce kişiyi kaydetme imkanımız oldu. Fakat bu kişileri güvenli bir şekilde telefonumuzda tutmamızda gerekmekte. Örneğin telefonunuzda oluşan sorunlardan dolayı telefon rehberiniz komple silinebilir. Veya telefon değiştirirken saatlerce rehber kopyalama işleminiz sürebilir.

Fakat Android tabanlı akıllı telefon kullanan kullanıcılar için çok daha kolay bir çözüm yolu mevcut. Telefon rehberinizdeki kişileri bir kaç tıklama ile bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz veya Gmail hesabınıza yedekleyerek telefon değiştirdiğiniz de sadece Gmail kullanıcı adı ve şifrenizi girerek telefonlarınıza saniyeler içinde tüm rehberinizi çekebilirsiniz. İsterseniz lafı daha fazla uzatmadan telefon rehberinizdeki kişilerin nasıl yedekleyebileceğinizi adım adım birlikte yapalım.

1- Öncelikle telefonunuzun Rehber kısmına girin.
2- Seçenekler tuşuna basın ve hemen ardından “İçeri aktar/Dışarı aktar “seçeneğini tıklayın. Tıklama işleminin ardından rehberinizi nereye kayıt edeceğini size soracaktır. Dilerseniz hafıza kartını seçerek tüm rehberi hemen hafıza kartınıza veya Sim kartınıza kayıt edebilirsiniz.


3- Hafıza kartınıza aktarma işleminizi seçtikten sonra lütfen bekleyin telefonunuz işlemi tamamlansın. Telefonunuz işlemi bitirdikten sonra hafıza kartınızda bir rehber dosyası oluşacaktır. Bu dosyayı dilerseniz bilgisayarınıza yükleyin ve kalıcı olarak saklayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın