Android Telefonlarda Ekran Kilidi Açma

Android Telefonlarda Ekran Kilidi Açma

Bir çok telefon kullanıcı kendi verilerini korumak adına telefonlarının tuş kilidi ekranına desen kodu eklemekte. Bu sayede telefonlarını kendilerinden başkalarının karıştırmasını engellemeye çalışmakta. Fakat bazı telefon kullanıcıları çizdikleri deseni unutmakta ve telefonlarını kullanım dışı bırakmaktadırlar.

Peki Android Telefonlarda Desen Şifreyi Unuttuysanız Nasıl Açabilirsiniz? Gelin hep birlikte bu sorunun çözümünü bulalım.

1- Desen Şifresini çözmek ile ilgili 2 farklı yöntem bulunmakta. Ya Gmail hesabınız ile giriş yapıp şifreyi sıfırlayabilirsiniz ya da telefonunuz komple format atarak deseni çözmek. Telefondaki bilgilerinizin silinmemesi için ilk yolu. Yani Google Hesabınız ile giriş yaparak unuttuğunuz desen şifresini sıfırlayın.


2- Açılan ekranda telefonunuzun kayıtlı olduğu Gmail hesabınızı ve şifrenizi yazın ve giriş yapın.
3- Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki görselde gördüğünüz seçenekler karşınıza çıkacaktır bu seçeneklerden yeni güvenlik anahtarınızı seçin ve kilidi sıfırlayın.

4- İşlemi tamamladıktan sonra telefon kilidiniz açılacaktır. Fakat telefonunuzda internet bağlantısı ve wi-fi bağlantısı kapalıysa ne yapacaksınız? O zaman ikinci yolu yani telefonunuzu formatlamak zorundasınız.

5- Bunun içinde genelde Android telefonlarda telefon kapalıyken ses açma ve güç tuşuna aynı anda basıp genel sistem ekranından resetleme işlemi yapılıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın