Ankaralı Namık hayatını kaybetti!

Ankaralı Namık hayatını kaybetti!

Ankara’da “Ankaralı Namık” ismiyle tanınan sanatçı Namık Uğurlu oturduğu evin balkonundan düşerek hayatını kaybetti.

Hürriyet’te yer alan bilgilere göre, olayla ilgili yapılan inceleme sonucu ünlü sanatçının intihar ettiği anlaşıldı.

Olay akşam saatlerinde Keçiören Şenyuva Mahallesi Seyhan Caddesi 15/C blokta saat 21.30 sıralarında meydana geldi. “Ankaralı Namık” ismiyle tanınan sanatçı Namık Uğurlu eşi, çocukları ve kayınvalidesi ile birlikte evde oturduğu sırada hava almak için balkona çıktı. Ünlü sanatçı daha sonra 7. Kattan yere düşerek ağır şekilde yaralandı ve ambulansla Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Ünlü sanatçı burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

“EŞİ NEBAHAT UĞURLU’NUN İFADESİ ŞU ŞEKİLDE”

Bina görevlisi Ramazan Kılınç, olayla ilgili şarkıcı Uğurlu’nun eşinin polislere verdiği ifadeyi şöyle anlattı:“15-20 dakika önce dışarıdan gelmiş. İçeri girdikten sonra eşini balkona oturtmuş ve ben çocukları uyutayım demiş. O da ‘ben kötüyüm kendimi iyi hissetmiyorum’ demiş. Sonra da intihar etmiş.” Uğurlu’nun hastaneye gelen yakınları ve sevenleri ölüm haberini alınca sinir krizi geçirdi.

ÜNLÜ İSİMLER NAMIK’IN ARDINDAN PAYLAŞTI

Gülben Ergen de Ankaralı Namık ile beraber fotoğraflarını paylaşıp “Nur içinde uyu Ankaralı Namık… Bu şöhret denen yolun bilinmeyen kederleri, ağır serzenişleri, iç yaraları demek seni de yakmış.” notu düştü.

Doğa Rutkay @Doarutkay: Ankaralı Namık’ı kaybetmişiz….Allah’tan rahmet,yakınlarına baş sağlığı dilerim.Bizim oyunumuza da konuk gelmişti,ne kibar insandı…

Nihat Doğan @NihatDoganVevo:Hayatını kaybeden sanatçı arkadaşımız Ankaralı Namık a Allahtan rahmet kederli ailesine sabır dilerim…

ANKARALI NAMIK KİMDİR?

Ankaralı Namık, 6 yaşında eline aldığı sazı ile önceleri Sazcı Namık, Ayarcı Namık lakaplarıyla tanınmaya başlayan, ancak asıl şöhreti Ankaralı Namık adıyla kazanan, gerçek adı Namık Uğurlu olan sanatçıdır. Ankaranın şimşir kaşıklarla müzikleri yapılan havalarına, esprili sözleri de ekleyerek,müziğin ülkenin her tarafına yayılmasında büyük katkısı olmuştur.

İnönü Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirmesine karşın mesleğini icra etmeyip müziğe yönelen Ankaralı Namık, ilk albümlerini kendi el arabasında satmaya çalışmış. Azmin, kararlılığın, kendine güvenin temeli olan bu davranışı ile şu an albümleri milyonlar satıyor.

300 bin albüm satınca süper star, iki klip çekince mega star olunan müzik dünyasında, albümleri 700-800 bin satan Ankaralı Namık, televizyon ekranlarından uzak durmasını, müziğine olan bağlılığından alıyor olsa gerek. Yüzünü eskitmeyip, sadece albümleri ile anılmayı seçmesi, kalıcılığını koruyor. 80 ve 90′larda TRT ekranlarında yasaklı olmalarına karşın en çok satan isimlerin başarısının ardın da belki bu etken vardı.

Ankara’dan bağımsız milletvekili adayı olarak siyasete de atılmayı deneyen Ankaralı Namık, Ankara Eczacıspor Kulübü Başkan Yardımcılığı’nı ve Tüm Türkiye Çalışan ve Emekliler Birliği Genel Başkan vekililiğini yürütüyordu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN