Arsima Haziran kokulu Düşler – Gülseren Kaplan

Arsima Haziran kokulu Düşler – Gülseren Kaplan

VAROLUŞTU Bu
Aynaya yansıyan
Yarım kalmış hayatların
Baştan yazılmalarının hikâyesiydi

Bir kadın olarak yaşamak özellikle güneydoğu da. Kadın olarak kendimizi fark etmemiz keşfettiğimiz güzellikleri yaşanmışlıkları yürekten gelen feryatla yazıya dökmek gerekti.

Geleneksel baskıların yoğun hissedildiği bir şehirde yaşamak ailede hissedilmese de çevre ve toplumun bakış açısını geleneksel baskıyı hep üzerimde hissettim. O yüzdendir ki, lise çağlarında yazmaya başladığım birçok şiirimi heba etmişliğim canımı acıtsa da yeniden varoluşla yüreğime değenler kalemimden sayfalara akıyor ve akmaya devam edecek.

Şiir yazmak kadın için zordu şiirleri erkekler yazar ve yargılanmazlardı. Oysaki duygulu hassas kocaman yüreğine herkesi sığdıran olan kadındı, şiirlerin mısralarını süsleyen çiçeklere yıldızlara her güzel şeye benzetilen.

Yüreğimdeki duygular söz olup akmak istiyordu, küçük bir deftere yazmakla başladı kitabın hikâyesi her şiir bittiğinde sanki yeni bir çocuk doğuyordu.
Yıllardır kadın çalışmaları içinde binlerce kadınla yüz yüze gelmek onlara dokunmak hayat hikâyelerini dinlemek bazen acı bazen korku bazen çaresizlik en önemlisi de sevgiyi hissetmek hayal ve empati kurmak bambaşka bir duyguydu.
Bu hayalleri yaşadığım yaşattığım yaşayan herkes için mısralara döktüm.

Gülseren Kaplan
//Gül’ce.//

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan Kızılay’dan Başkan Özgan’a Teşekkür Belgesi
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın