Atatürk Haftası Satranç Turnuvası Çekişmeli Geçti

Atatürk Haftası Satranç Turnuvası Çekişmeli Geçti

Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen Atatürk Haftası Adana Satranç Turnuvası, 140 satranç sporcusunun katılımıyla çekişmeli mücadelelere sahne oldu.

Çukurova Kahraman Olgaç Satranç Merkezi’ndegerçekleştirilenturnuvada Ulusal Kuvvet Derecesi sıralamasında 1200 – 1600 reyting aralığındaki sporcular arasında gerçekleşen A Kategorisindeki mücadeleler sonunda ilk üç dereceyi; Müge Elma, Sercan Utku Teltik ve Emir Gökalp paylaştı.

1200 ve altında reytinge sahip sporcular arasında gerçekleştirilen B Kategorisindeki mücadeleler sonucunda ise Gürçay Yürüten, Alperen Aksüyek, Mehmetcan Cebesoy isimli sporcular ilk üç derecede yer aldılar.

Turnuvada dereceye giren sporculara madalya, başarı belgesi ve ödüllerini takdim eden Türkiye Satranç Federasyonu Adana İl Temsilcisi Av.Veysel Tuncil, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün satranç camiasında da çok özel bir yere sahip olduğunu belirtti.

Atat+-rk-Haftas¦--Satran+ğ-Turnuvas¦- (1)

Büyük Önder’in “Ben, sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” sözlerinin tüm satranç sporcularının zihnine kazınmış olduğunu ifade eden Av. Tuncil, “Büyük Önder’i minnetle anıyoruz” dedi.

Atat+-rk-Haftas¦--Satran+ğ-Turnuvas¦- (3)

Satranç branşına verdiği destek için Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’a da teşekkür eden Av. Tuncil,Adana’da satrancı daha üst seviyelere taşımak için ekipçe çalıştıklarını söyledi.

Atat+-rk-Haftas¦--Satran+ğ-Turnuvas¦- (4)

Av. Tuncil, Atatürk Haftası Satranç Turnuvası’nın başhakemliği görevini büyük bir başarıyla yerine getiren başhakem Atakan Uğur ve hakem heyetine de turnuva anısını taşıyan teşekkür belgelerini takdim etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  SPİNCİLER... BİZ BURADAYIZ, ALABALIKLAR NEREDE... AT ÇEK İLE ALABALIK AVI
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın