Atatürk MTAL’den mavi halka etkinliği

Atatürk MTAL’den mavi halka etkinliği

ADANA- Adana’nın Seyhan İlçesi’nde yoğun göç alan mahallelerden biri olan Meydan Mahallesi’nde kız çocuklarına eğitim veren Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri diyabet konusunda farkındalık yaratmak için mavi halka etkinliği düzenlediler.

Çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri olan diyabete dikkat çekmek için gerçekleştirilen etkinlikte, diyabetin evrenselliğini ve küresel diyabet birlikteliğini sembolize eden mavi halka işareti öğrenciler tarafından oluşturuldu.

Okullarda ilk defa gerçekleştirilen etkinlik Uluslararası Diyabet Federasyonu’nun (International Diabetes Federation)  resmi internet sayfası olan https://www.idf.org ‘de Dünya Diyabet Günü etkinlikleri arasında paylaşıldı.

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin “Beslenme Dostu Okullar” projesi kapsamında sertifikaya sahip bir okul olduğunu belirten Okul Müdürü Türkan Güneyli, diyabet etkinliklerinin ardından çağın en önemli hastalıklarından olan obezite ile ilgili de “Sağlıklı Beslen, Mutlu Yaşa” sloganıyla bir dizi etkinlik gerçekleştireceklerini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Biden “soykırım” dedi, şimdi ne olacak? 5 soruda yol haritası
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın