Avşar Beyi

Avşar Beyi

Daha önce yazmış olduğum “MHP Kozan’ı nasıl alır” yazımdan yola çıkarak,  bu gün itibarıyla MHP’nin yüzde oranını yükselttiğini söyleyebilirim.

Her ne kadar aday şu olursa olmaz, aday bu olursa olmaz dense de önümüz yerel seçimlerde MHP Kozan’da en iddialı parti olacak. Bu olursa olmaz, şu olursa olmazın esas kaynağı aday adaylarının çokluğundan kaynaklanan bir durumdur. Her adayın taraftarı keseri kendi adayından yana yontmak adına diğer adaylar için olumsuz düşünceler yaymaktadırlar. Bu parti içi muhalefet değil, düpedüz partiye zarar verecek bir durumdur. Bu tür eylem ve söylemler adaylar arası uçurumu derinleştirmekten başka bir işe yaramaz. Şu anda yedi tane aday adayı var. Bu şu demek; kim aday olursa olsun diğerleri ile arasında altı tane derin dere var demektir. Kimin desteklediği aday adayı seçilirse seçilsin bu altı dereyi geçmek zorunda kalacak ve rakip adayla ondan sonra mücadeleye başlayacak. Bununda ne anlama geldiğini izah etmeye lüzum yok sanırım.

MHP İl Başkanı Mustafa İzgioğlu’nun Kozan’a gelerek, aday adaylığı için adı geçen tüm isimleri parti binasında toplayıp yukarıda belirttiğim düşünceler çerçevesinde olaya motive etmesi MHP adına büyük bir kazançtır.  İlçe teşkilatının da bundan ilham alarak her hafta aday adaylarını partide toplayıp kaynaştırması ve birlikte partili olma bilincine tekrar kavuşmalarını pekiştirmesi  başta söylediğim iddialı sözlerin gerekçeleridir.

Yerel gündemi çok boyutlu takip etmeye çalışan biri olarak olaylara daha objektif bakabiliyorum. Yüzde oranının yükselmesini de bu objektif bakış açısından söyleyebilirim.

Aday kim olursa olsun önümüz yerel seçimlerde MHP Kozan Teşkilatının en büyük şanslarından biri de Ülkü Ocakları Başkanı Kenan Avşar’dır. Kenan Avşar ile bir konferansta Ocak Başkanı olduktan sonra tanıştım. Etrafına hep pozitif  enerji yayan  sempatik bir kişiliği var. Zamanla onu tanıdıkça  tatlı dilli, güler yüzlü, insan ilişkileri çok üst seviyelerde biri olduğunu gördüm. Ayrıca,  gerçekten inançlı, dinine, bayrağına, vatanına, milletine, devletine bağlı bir dava adamı Kenan Avşar.Yürü be Avşar Beyi!

Dilin tatlı, kılıcın keskin olsun.

Bu gözlemlerimde öne çıkan başka isimler de var. Zamanla yeri geldikçe onlar içinde dilim döndüğünce birkaç kelam edeceğim. Her isim ayrı ayrı bir değer katacak MHP Kozan Belediye Başkan adayına.

Varsayım değil, hayal hiç değil. Bu sebeptendir iddiam.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın